FIFA ma plan co do barażowego meczu Polski. Sypią się gromy. "Dla Rosji jest jedno rozwiązanie"

"Dla Rosji jest jedno rozwiązanie - DYSKWALIFIKACJA. Innych opcji nie powinno być na stole" - skomentował minister sportu Kamil Bortniczuk pomysł FIFY dotyczący przełożenia meczu z Rosją na czerwiec. Inni eksperci również nie zostali suchej nitki na światowej federacji.

Rosyjska agresja na Ukrainę wywołała szybką decyzję władz PZPN, które poinformowały, że nie zagrają z Rosją w barażu o awans na mistrzostwa świata 2022 w Katarze. Do tego grona dołączyły także Szwecja oraz Czechy, które również mogą trafić na reprezentacje tego kraju w późniejszej fazie barażów. Choć stanowisko zainteresowanych reprezentacji jest jednoznaczne, wiele światowych federacji sportowych wykluczyło Rosjan z międzynarodowych imprez, to FIFA wciąż milczy. 

Zobacz wideo Kulesza ogłosił! Michniewicz nowym selekcjonerem reprezentacji Polski

FIFA chce przełożyć mecz Rosja - Polska na czerwiec 

Sebastian Staszewski z Interii przekazał, że FIFA gra na czas ws. zaplanowanego na 24 marca meczu Polska - Rosja. Jednym z pomysł jest przesunięcie meczu barażowego na czerwiec. Takie rozwiązanie jest niemal przesądzone w przypadku barażowego meczu pomiędzy Ukrainą a Szkocją.

Różnica jest jednak taka, że to Władimir Putin i Rosja prowadzi zbrojną inwazję na terenie obcego państwa, a w wyniku działań rosyjskiego wojska codziennie ginie dziesiątki cywilów, ostrzeliwane są także ukraińskie miasta.

"FIFA, jesteś federacją wstydu, rozwiąż się". Eksperci i minister sportu jednoznacznie o najnowszym pomyśle 

"Przełożenie barażowych spotkań Ukrainy to zdecydowanie słuszny pomysł. Ale sugerowanie podobnego rozwiązania dla reprezentacji agresora nie mieści się przyzwoitym ludziom w głowie. Dla Rosji jest jedno rozwiązanie – DYSKWALIFIKACJA. Innych opcji nie powinno być na stole" - skomentował najnowsze doniesienia minister sportu Kamil Bortniczuk

Szokujący pomysł FIFY w podobnym tonie skomentowali w mediach społecznościowych także inni eksperci  "Jeśli to prawda - FIFA, jesteś federacją wstydu, rozwiąż się. My nie będziemy grać z reprezentacją kraju zbrodniarzy wojennych" - napisał szef sportu w Canal + Michał Kołodziejczyk. 

"Nie wierzę. To byłby krach resztek wiarygodności tej organizacji, a Polska, Czechy i Szwecja i tak utrzymałyby bojkot..." - wtórował mu Michał Pol z Kanału Sportowego.

Mecz Rosja - Polska ma się odbyć 24 marca na stadionie Dynama w Moskwie. W sieci pojawiły się informacje o tym, że na stronie FIFA, mimo oświadczenia o zawieszeniu Rosji, obok meczu Rosja - Polska widnieje napisał "postponed" z dopiskiem TBD, co oznacza, że mecz został przełożony z nową datą do ustalenia. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.