Legia Warszawa chce dwóch Ukraińców. FIFA pomoże w ich transferze?

Legia Warszawa była zainteresowana w zimowym oknie transferowym sprowadzeniem dwóch ukraińskich piłkarzy. Transakacja wciąż może zostać zrealizowana, obaj mają ważne kontrakty z Zorią Ługańsk.

W trakcie zimowego okna transferowego Legia Warszawa pozyskała czterech piłkarzy, z czego zaledwie dwóch zdążyło zadebiutować w pierwszym składzie. Chodzi o wypożyczonego z Unionu Berlin Pawła Wszołka oraz Patryka Sokołowskiego, który trafił do stolicy z Piasta Gliwice.  

Zobacz wideo Kliczko walczył przez całe życie. "Teraz chwycił za broń i stanął do obrony Kijowa"

Legia Warszawa chciała zimą dwóch piłkarzy Zorii Ługańsk

Niewykluczone, że już wkrótce do klubu mogą trafić kolejni piłkarze. Jak poinformował sport.tvp.pl, zimą mistrzowie Polski obserwowali dwóch zawodników występujących w Zorii Ługańsk - Władysława Kabajewa oraz Władysława Koczerhina. 

Kamil Glik wprost o wydarzeniach w Ukrainie"Pier... bandyci". Kamil Glik nie wytrzymał i uderza w Rosjan

Ten pierwszy to 26-letni ofensywny pomocnik, który w rundzie jesiennej wystąpił w 11 ligowych meczach i zdobył jedną bramkę oraz zaliczył jedną asystę. Koczerhin to z kolei prawy pomocnik, który ma na koncie pięć goli i trzy asysty w 10 spotkania ukraińskiej Premier Lihy. Ma także za sobą debiut w reprezentacji Ukrainy. Ostatnio został odsunięty od pierwszego składu, gdyż nie chciał przedłużyć kontraktu. 

Choć obaj zawodnicy nie trafili do Legii w zimowym oknie transferowym i wciąż są związani kontraktem z Zorią Ługańsk, to być może jeszcze w tej rundzie będą mogli zmienić klub. Z racji rosyjskiej agresji rozgrywki ligi ukraińskiej zostały zawieszone. Wciąż nie ma natomiast decyzji FIFY dotyczącej tego, czy zawodnicy klubów z tego kraju będą mogli zmienić pracodawcy poza oknem. Należy także pamiętać o tym, że w Ukrainie wprowadzono dekret o mobilizacji, który zabrania mężczyznom w wieku 18-60 lat wyjeżdżania z kraju. 

Ceniony dzienikarz ujawnia: Legia Warszawa planuje transfer. Duże pieniądze w grzeCeniony dzienikarz ujawnia: Legia Warszawa planuje transfer. Duże pieniądze w grze

W ewentualnych transferach ukraińskich piłkarz do Polski może pomóc zmiana przepisów w polskiej piłce. Kilkanaście dni temu prezes PZPN Cezary Kulesza poinformował, że chce, aby piłkarze z Ukrainy nie byli wliczani  do limitu obcokrajowców na wszystkich szczeblach rozgrywek piłkarskich w Polsce.

Więcej o: