Albańczycy się nie poddają. Absurdalne oskarżenia pod adresem Polaków

Rzecznik albańskiej kadry Fatjon Kodra twierdzi, że polscy kibice prowokowali Albańczyków na trybunach w Tiranie, rzucając w nich różnymi przedmiotami. Według niego wątpliwości nie pozostawiają zdjęcia i nagrania wideo.

Reprezentacja Polski wygrała 1:0 z Albanią spotkaniu eliminacji mistrzostw świata. Od początku rozgrywanego w Tiranie spotkania wrzało na trybunach. Albańczycy wygwizdali hymn reprezentacji Polski. Negatywna atmosfera eskalowała po bramce zespołu Sousy w 77. minucie, kiedy to na głowach Polaków wylądowały butelki oraz inne przedmioty rzucane z trybun. W związku z tym spotkanie zostało przerwane na około 20 minut. Ostatecznie mecz udało się dokończyć, ale gdyby ponownie doszło do incydentów, Albanii groził walkower. 

Zobacz wideo Jednoznaczna opinia eksperta. Polska okradziona i to nie raz

Albański Związek Piłki Nożnej zdecydował się wydać oświadczenie w sprawie incydentów. Federacja stanęła w obronie albańskich kibiców i podkreśliła, że obraz widowiska został zakłócony przez niewielkie grono osób. "Mieliśmy 22 000 doskonałych fanów i tylko kilkadziesiąt osób zepsuło wszystkie dobre rzeczy wykonane przez zespół. [...]  Jedno jest jasne: nie mamy brutalnych kibiców, nie mieliśmy w historii incydentów z problematycznymi kibicami. Wręcz przeciwnie, doskonałe zachowanie i wsparcie kibiców na meczach i poza boiskiem jest powodem do dumy" - czytamy. 

Albania - Polska. Karol Świderski (z lewej) i Tymoteusz Puchacz chronią głowy, albańscy kibice rzucają w nich m.in. plastikowymi butelkami.Nowe szczegóły skandalu w meczu Albania-Polska. "Co Wy robicie? Boicie się?"

Co więcej, według jego treści skandaliczne wydarzenie, które skutkowały przerwanie meczu, były "wynikiem ciągłej prowokacji i bardzo agresywnego zachowania ze strony polskich kibiców". Jak czytamy dalej: "Polscy kibice są znani z takich zachowań i od wielu dni osoby zaangażowane w mecz dokładały wszelkich starań, by zapobiec poważniejszym wydarzeniom".

Albańczycy nie wycofują oskarżeń. "Zdjęcia dobitnie pokazują"

Dziennikarze WP Sportowe Fakty próbowali skontaktować się z albańską federacją, aby dowiedzieć się, w jaki sposób polscy kibice prowokowali Albańczyków. - Zdjęcia i materiały wideo dobitnie pokazują, że polscy kibice rzucali przedmiotami w nasze sektory – krótko stwierdził rzecznik albańskiego związku.

Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN przekazał, że polski związek nie będzie już odpowiadał na zarzuty Albańczyków. Zwraca uwagę na raport delegata, który rzeczywiście odnotował kilka incydentów po stronie polskich kibiców, ale nie może się to równać z tym, jak zachowywali się Albańczycy.

W całą sprawę zaangażowała się kilka dni temu FIFA, która potępiła zachowanie albańskich kibiców. Światowa federacja analizuje sprawozdania z wtorkowych spotkań el. MŚ w związku z planem wyciągnięcia odpowiednich konsekwencji. Mówi się, że Albanii grozi kara w wysokości 100-200 tys. euro oraz zamknięcie jednej z trybun.

Polska-Anglia. Czy Stadion Narodowy, czyli polska twierdza pomoże? Gdzie i o której oglądać mecz?Najwięksi wygrani kadencji Paulo Sousy. "Brzęczek nawet na niego nie patrzył"

Więcej o: