Niewiarygodne! Albania wydała oficjalne oświadczenie po meczu. Oskarża Polaków

Albański Związek Piłki Nożnej oskarżył polskich kibiców o to, że to w wyniku ich prowokacji doszło do niebezpiecznych incydentów we wtorkowym spotkaniu. "Polscy kibice są znani z takich zachowań i od wielu dni osoby zaangażowane w mecz dokładały wszelkich starań, by zapobiec poważniejszym wydarzeniom" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

Reprezentacja Polski wygrała 1:0 z Albanią spotkaniu eliminacji mistrzostw świata. Od początku rozgrywanego w Tiranie spotkania wrzało na trybunach. Albańczycy wygwizdali hymn reprezentacji Polski. Negatywna atmosfera eskalowała po bramce zespołu Sousy w 77. minucie, kiedy to na głowach Polaków wylądowały butelki oraz inne przedmioty rzucane z trybun. W związku z tym spotkanie zostało przerwane na około 20 minut. Ostatecznie mecz udało się dokończyć, ale gdyby ponownie doszło do incydentów, Albanii groził walkower. 

Zobacz wideo Jednoznaczna opinia eksperta. Polska okradziona i to nie raz

Albania wydała oświadczenie w czasie wtorkowego incydentu. Szokujące oskarżenia wobec polskich kibiców 

Albański Związek Piłki Nożnej zdecydował się wydać oświadczenie sprawie wtorkowych incydentów. Federacja stanęła w obronie albańskich kibiców i podkreśliła, że obraz widowiska został zakłócony przez niewielkie grono osób. "Mieliśmy 22 000 doskonałych fanów i tylko kilkadziesiąt osób zepsuło wszystkie dobre rzeczy wykonane przez zespół. [...]  Jedno jest jasne: nie mamy brutalnych kibiców, nie mieliśmy w historii incydentów z problematycznymi kibicami. Wręcz przeciwnie, doskonałe zachowanie i wsparcie kibiców na meczach i poza boiskiem jest powodem do dumy" - czytamy. 

Co więcej, według jego treści skandaliczne wydarzenie, które skutkowały przerwanie meczu, były "wynikiem ciągłej prowokacji i bardzo agresywnego zachowania ze strony polskich kibiców". Jak czytamy dalej: "Polscy kibice są znani z takich zachowań i od wielu dni osoby zaangażowane w mecz dokładały wszelkich starań, by zapobiec poważniejszym wydarzeniom".

Walkower dla Polski za mecz w Tiranie? Boniek nie ma wątpliwościWalkower dla Polski za mecz w Tiranie? Boniek nie ma wątpliwości

W komunikacie przypomniano tak o tym, że w tym samym czasie polscy kibice byli na Wembley podczas meczu  Anglia - Węgry i brali udział w licznych starciach z lokalną policją i kibicami. "Nie stronimy od naszych obowiązków, znamy je, ale zawsze musimy być blisko prawdy, bo tylko ona służy nam, by iść naprzód" - skomentowano w oświadczeniu, które można znaleźć na oficjalnej stronie Albańskiego Związku Piłki Nożnej

Albański Związek Piłki Nożnej zaznaczył, że spotkanie pokazało kilka poważnych problemów. "Rozpoczęliśmy współpracę z odpowiednimi organami w celu polepszenia naszych możliwości organizacyjnych. Albania zagościła w europejskim futbolu i musimy dostosować się do nowej rzeczywistości. Nie mamy wyboru" - podsumowano. 

Albania - Polska. Skandaliczne zachowanie albańskich kibicówGromy po skandalu na meczu Polski. "Barbarzyńcy. FIFA powinna ich wykluczyć"

FIFA potępiła zachowanie Albańskich kibiców. Będzie kara

W całą sprawę zaangażowała się FIFA, która potępiła zachowanie albańskich kibiców. Światowa federacja analizuje sprawozdania z wtorkowych spotkań el. MŚ w związku z planem wyciągnięcia odpowiednich konsekwencji. Mówi się, że Albanii grozi kara w wysokości 100-200 tys. euro oraz zamknięcie jednej z trybun.

Więcej o: