Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE

"Tak że kończymy". Bohater reprezentacji Polski uciekł z boiska [WIDEO]

Wywiad z Karolem Świderskim po meczu z Albanią został przerwany z tego samego powodu, co samo spotkanie. W kierunku napastnika, który dał kadrze Paulo Sousy zwycięstwo, poleciała z trybun butelka.

- Najpierw słychać było tylko gwizdy, a potem już latały butelki i inne przedmioty. Mecz w drugiej połowie został przerwany na ponad kwadrans zaraz po tym, jak gola strzelił Karol Świderski - pisał z prosto Tirany dziennikarz Sport.pl Bartłomiej Kubiak

Mecz w Tiranie przerwany, skandal na trybunach

Świderski dał Polakom prowadzenie w 77. minucie. Po jego golu zrobiło się jednak groźnie - kibice rzucali butelkami w cieszących się blisko jednej z trybun Polaków. Po chwili sędzia przerwał mecz, a zawodnicy zbiegli do szatni, gdzie odczekali kilkanaście minut, zanim sytuacja w całości się wyciszyła.

Albania - PolskaSkandaliczne sceny w meczu Albania - Polska! Oceniamy kadrę Sousy

Uderzenie butelką przerwało wywiad Świderskiego. Skończył się tylko na jednym pytaniu

Po meczu też nie było spokojnie. Karol Świderski zdążył odpowiedzieć tylko na jedno pytanie w rozmowie dla TVP Sport: o swojego gola, który dał polskiej kadrze zwycięstwo w Tiranie. - Cieszę się z tego gola, ale gratulacje należą się na pewno całemu zespołowi. Włożyliśmy dużo serducha w to spotkanie i cieszę się, że wygraliśmy, bo tak, jak trener, czy też chłopaki na konferencji przed meczem mówili i... - tutaj napastnik musiał przerwać, bo tuż obok niego przeleciała butelka rzucona przez jednego z kibiców, którzy jeszcze pozostawali na stadionie. W przekazie aż słychać było, jak butelka uderza w piłkarza obok mikrofonu, do którego mówił.

- To było dla nas najważniejsze i cieszymy się z tych trzech punktów - dopowiedział jeszcze Świderski i został odciągnięty przez rzecznika kadry Jakuba Kwiatkowskiego. - Oj, latają tutaj butelki, tak że kończymy. - Tu jest niebezpiecznie, dlatego ten wywiad na jednym pytaniu się zakończył - podsumował dziennikarz TVP Sport Szymon Borczuch. Kilka minut później butelka poleciała także w stronę Piotra Zielińskiego, ale była daleko od uderzenia polskiego piłkarza.

Tak wściekłego Sousy nigdy nie widzieliśmy, a kibice lżyli na PolskęTak wściekłego Sousy nigdy nie widzieliśmy, a kibice lżyli na Polskę

Kluczowe zwycięstwo Polaków. Droga do baraży otwarta

Zwycięstwo na wyjeździe z Albanią to idealna sytuacja dla kadry Paulo Sousy przed ostatnimi meczami eliminacji mistrzostw świata w Katarze. Polacy wskoczyli na drugie miejsce w tabeli grupy I. Są przed Albanią, nad którą mają dwa punkty przewagi, a do liderów - Anglii - tracą trzy punkty po ich remisie 1:1 z Węgrami na Wembley w Londynie.

El. MŚ 2022. Tak wygląda sytuacja w "polskiej" grupie: (wszystkie ekipy mają po osiem meczów):

1. Anglia - 20 pkt, bilans bramkowy 24:3
  2. Polska - 17 pkt, 25:8
  3. Albania - 15 pkt, 11:7
  4. Węgry - 11 pkt, 13:12
  5. Andora - 6 pkt, 4:22
  6. San Marino - 0 pkt, 1:32

Najlepszy piłkarz reprezentacji Polski w meczu z Albanią! Lider [OCENY]Najlepszy piłkarz reprezentacji Polski w meczu z Albanią! Lider [OCENY]

To oznacza, że Polacy są już blisko zapewnienia sobie gry w barażach. Przypomnijmy, że w ostatnich dwóch spotkaniach eliminacji zmierzą się 12 listopada z Andorą na wyjeździe, a trzy dni później z Węgrami na Stadionie Narodowym w Warszawie.