Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE

Tak wygląda sytuacja w grupie po meczu Albania - Polska! Kluczowa wiadomość

Reprezentacja Polski wygrała 1:0 z Albanią w kluczowym meczu eliminacji MŚ 2022. Jak wygląda sytuacja w "polskiej" grupie i czego potrzebuje ekipa Paulo Sousy, by zająć drugie miejsce?

We wtorek reprezentacja Polski grała z Albanią w meczu eliminacji mistrzostw świata. Paulo Sousa zapowiadał, że będzie to starcia "o wszystko" i czuć było to od pierwszej minuty. Decydującego gola w 77. minucie strzelił Karol Świderski.

W tym samym czasie rozgrywane były inne spotkania tej grupy. W meczu Anglii z Węgrami na Wembley doszło do sporej niespodzianki, bo Węgrzy wyrwali remis 1:1. Wynik otworzył Sallai w 24. minucie, ale jeszcze w pierwszej połowie wyrównał John Stones. Dla kadry Southgate'a była to pierwsza strata punktów w meczu u siebie w trwających eliminacjach. W spotkaniu outsiderów lepsza okazała się zaś Andora, która wygrała 3:0 z San Marino na wyjeździe.

El. MŚ 2022. Tak wygląda sytuacja w polskiej grupie (wszystkie ekipy mają po osiem meczów):

1. Anglia - 20 pkt, bilans bramkowy 24:3
  2. Polska - 17 pkt, 25:8
  3. Albania - 15 pkt, 11:7
  4. Węgry - 11 pkt, 13:12
  5. Andora - 6 pkt, 4:22
  6. San Marino - 0 pkt, 1:32

Zwycięstwo nad Albanią znacznie poprawiło sytuację reprezentacji Polski. Dziś awans do barażów zależy tylko od nas. W tym momencie mamy dwa punkty przewagi nad Albanią, która w listopadzie zagra z Anglią na wyjeździe oraz z Andorą u siebie. Reprezentację Polski czeka z kolei wyjazdowy mecz z Andorą oraz domowe spotkanie z Węgrami.

Albania Poland WCup 2022 SoccerZaczęli grać hymn Polski, wtedy do akcji wkroczyli Albańczycy. Przeraźliwe

Co musi się stać, abyśmy stracili drugie miejsce w grupie? Zakładając, że zarówno Polska, jak i Albania wygrają z Andorą, Albańczycy będą musieli pokonać Anglię na Wembley i liczyć, że Polacy na zakończenie eliminacji przegrają z Węgrami. W przypadku zwycięstwa Albanii z Anglią oraz remisu Polski z Węgrami obie ekipy zrównają się punktami. W tej sytuacji pod uwagę brana jest różnica bramek. W tym momencie Polska ma +17, natomiast Albania +4, więc ich szanse na odrobienie tej różnicy jest iluzoryczne.

Eliminacje MŚ 2022. Co się musi się stać, żeby Polska zapewniła sobie drugie miejsce? [SCENARIUSZE]

• Jeśli Albania wygra w meczach z Anglią i Andorą: Polska musi zdobyć cztery punkty w dwóch ostatnich meczach (chyba że Albania będzie miała lepszy bilans bramek),
  • Jeśli Albania przegra z Anglią i wygra z Andorą: Polska musi zdobyć jeden punkt w ostatnich dwóch meczach
  • Jeśli Albania zremisuje z Anglią i wygra z Andorą; Polska musi zdobyć dwa punkty w dwóch ostatnich scenariuszach.

Warto także rozważyć, czy zagrożeniem dla Polski są Węgrzy. Zespół ten zrówna się z ekipą Paulo Sousy punktami tylko w sytuacji, jeśli wygra wszystkie mecze do końca. Dodatkowo musi liczyć na to, że Polska przegra z Andorą na wyjeździe.

Mecz Albania - Polska przerwanySkandal na meczu Albania - Polska! Piłkarze uciekli do szatni po golu Świderskiego