Łukasz Fabiański zagra w meczu reprezentacji w el. MŚ! Są szczegóły

Chociaż Łukasz Fabiański zakończył reprezentacyjną karierę, zagra w październikowym meczu eliminacji mistrzostw świata przeciwko San Marino. Będzie to jego pożegnalny występ w kadrze - poinformował portal Sportowefakty.wp.pl.

Ostatni mecz w reprezentacji PolskiŁukasz Fabiański rozegrał 1 czerwca, gdy wystąpił w meczu towarzyskim przeciwko Rosji (1:1). Zawodnik West Hamu United pojechał na Euro 2020, jednak pełnił tam rolę zmiennika Wojciecha Szczęsnego.

Zobacz wideo "Chylę czoła przed Paulo Sousą. Oceńmy go po eliminacjach MŚ"

Po turnieju Fabiański ogłosił zakończenie reprezentacyjnej kariery i nie znalazł się już w kadrze na ostatnie mecze z Albanią, San Marino oraz Anglią. Nie znaczy to jednak, że bramkarz w reprezentacji Polski już nie zagra.

Fabiański oficjalnie pożegna się z kadrą

Jak poinformował portal Sportowefakty.wp.pl, Fabiański otrzyma powołanie na październikowy mecz z San Marino, który będzie jego oficjalnym pożegnaniem z kadrą. Bramkarz West Hamu United ma zacząć spotkanie w podstawowym składzie i zagrać kilkadziesiąt minut.

Mistrzostwa Europy, Słowenia - ChorwacjaZnamy kolejnego ćwierćfinalistę ME siatkarzy. Niewiarygodna seria zagrywek

W trakcie zmiany zawodnik ma mieć szpaler, który ustawią koledzy z reprezentacji, a przed spotkaniem Fabiański otrzyma koszulkę z wyszytymi meczami, w których brał udział i numerem 57. Będzie to liczba występów, na której bramkarz zakończy reprezentacyjną karierę. Rodzina i najbliżsi zawodnika otrzymają na ten mecz specjalną lożę na stadionie narodowym.

Co z przyszłością Lewandowskiego? Hoeness: Bayern ma wszystkie karty w rękuPolak w jedenastce kolejki Bundesligi. Tym razem to nie Lewandowski. Bohater

Fabiański zadebiutował w kadrze w marcu 2006 roku w towarzyskim meczu z Arabią Saudyjską. 36-latek był w kadrze na mistrzostwa świata w 2006 roku, Euro 2008, a przez kontuzję nie wystąpił na mistrzostwach Europy w 2012 roku, które zorganizowaliśmy wraz z Ukrainą. Fabiański rozegrał cztery mecze na Euro 2016 i jeden na mistrzostwach świata w 2018 roku.

Mecz Polska - San Marino odbędzie się 9 października w Warszawie. Trzy dni później zagramy na wyjeździe z Albanią.

Więcej o: