Alarm w reprezentacji Polski! Mateusz Klich znowu zakażony

Mateusz Klich opublikował na Instagramie zdjęcie z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa. Pomocnik Leeds United prawdopodobnie nie pojedzie na zgrupowanie reprezentacji Polski.

Mateusz Klich został powołany na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji Polski, w trakcie którego biało-czerwoni zagrają mecze w eliminacjach przeciwko Albanii, San Marino i Anglii. Były zawodnik Cracovii nie mógł zagrać w pierwszym meczu Polski z Węgrami ze względu na pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Na domiar złego Klich ponownie jest zakażony COVID-19.

Zobacz wideo Łukasz Fabiański żegna się z reprezentacją Polski. "Ten mecz może oprawić w ramkę"

Mateusz Klich z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19. Nie przyjedzie na zgrupowanie reprezentacji Polski

Mateusz Klich był awizowany do gry w podstawowym składzie Leeds United w meczu z Burnley w trzeciej kolejce Premier League. Były zawodnik Vfl Wolfsburg ostatecznie znalazł się poza kadrą z powodu zakażenia koronawirusem, o czym poinformował kibiców za pośrednictwem Instagrama. Taka sytuacja oznacza także, że Klich nie pojawi się na zgrupowaniu reprezentacji Polski.

Zgodnie z informacjami podanymi przez Mateusza Borka, do pierwszej reprezentacji został dowołany Kamil Piątkowski oraz Jakub Kamiński. Taka decyzja Paulo Sousy była spowodowana problemami zdrowotnymi Piotra Zielińskiego oraz kontuzją Kacpra Kozłowskiego, przez którą nie mógł zagrać w ostatnim meczu Pogoni Szczecin z Lechem Poznań (1:1).

Mateusz Klich występuje w Leeds United od lipca 2017 roku, kiedy to odszedł za 1,7 miliona euro z Twente Enschede. Pomocnik zagrał w 145 oficjalnych spotkaniach dla Pawi, w których zdobył 22 bramki oraz zanotował 19 asyst. Jego umowa z Leeds United jest ważna do końca czerwca 2024 roku.

Więcej o: