Lewandowski nie zagra od początku! "Taka była jego prośba". Wiadomo, co z bramkarzami

Dawid Szymczak
Paulo Sousa podał nazwisko bramkarza, który zastąpi Wojciecha Szczęsnego w meczu z Rosją. Będzie to Łukasz Fabiański. Wiadomo też, że spotkanie na ławce zacznie Robert Lewandowski. - Rozmawialiśmy z nim, miał trudny sezon, w którym pojawiła się niegroźna kontuzja. Taka była jego prośba - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski.

We wtorek pierwszy poważny sprawdzian reprezentacji Polski przed Euro. Paulo Sousa szykuje jednak kilka zmian w wyjściowym składzie. Od kilku dni wiadomo, że w tym meczu nie zagra Wojciech Szczęsny, mimo że będzie podstawowym bramkarzem podczas mistrzostw. W poniedziałek Sousa zdradził, kto go zastąpi. Będzie to Łukasz Fabiański

Zobacz wideo "Wielu kibiców czekało na piłkarzy. Jeden zrobił miłą niespodziankę"

Robert Lewandowski zacznie mecz na ławce. "Planujemy jego obciążenia"

Na stadionie we Wrocławiu zasiądzie 20 tys. kibiców. Można się domyślić, że część z nich kupowała bilet z myślą o tym, by zobaczyć w akcji Roberta Lewandowskiego. Sousa przekazał dość przykrą dla nich wiadomość, że kapitan zacznie spotkanie na ławce rezerwowych. Niewykluczone, że pojawi się na boisku w dalszej części meczu. Selekcjoner wytłumaczył, dlaczego podjął taką decyzję. - Dokładnie planujemy jego obciążenia przed Euro. Ma za sobą bardzo trudnym sezonie z drobną kontuzją. Taka też była jego prośba - mówił Sousa.  

Już w czasie sobotniej gry wewnętrznej Robert Lewandowski przebywał na boisku najkrócej. Zagrał tylko 20 minut, podczas gdy większość piłkarzy przebywała na boisku przez godzinę.  

Sparingowy mecz z Rosją odbędzie się we wtorek o 20:45 we Wrocławiu. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA