Co za skandal po meczu Barcelony! 8:0, a potem wstyd na cały świat [WIDEO]

FC Barcelona w finale Pucharu Królowej zdemolowała 8:0 Real Sociedad. Ale to nic przy tym, co działo się po zakończeniu spotkania. Gdy piłkarki oczekiwały na dekorację, zostały brutalnie sprowadzone na ziemię. To dlatego, że hiszpańska federacja wykazała się całkowitą ignorancją i trzeba było samemu zorganizować swoje święto. A wszystko działo się na oczach m.in. Joana Laporty. Jednak nie jest to pierwsza taka sytuacja w Hiszpanii.

Kobieca drużyna FC Barcelony jest jedną z najlepszych w Europie. Już kilka tygodni temu zapewniła sobie mistrzostwo Hiszpanii. Nad drugim Realem Madryt (rozegrał o jeden mecz mniej) ma aż 18 punktów przewagi. W 28 ligowych meczach zdobyła 129 goli, a straciła zaledwie dziewięć.

Zobacz wideo Piłkarki o tym jak trafiły do Legii

Katalonki były zatem zdecydowanymi faworytkami finału Pucharu Królowej. I nie dały szans Realowi Sociedad, zwyciężając aż 8:0. Ale nawet taki wynik nie jest w stanie przysłonić tego, co stało się po końcowym gwizdku.

Skandaliczne sceny po finale kobiecego Pucharu Hiszpanii. Piłkarki FC Barcelony pokrzywdzone

"Mundo Deportivo" pokazało w mediach społecznościowych, jak wyglądała dekoracja. Choć to ostatnie słowo należałoby ująć w cudzysłów, gdyż tak naprawdę nic takiego nie miało miejsca. Hiszpańska federacja (RFEF) skompromitowała się i nie przysłała stosownej delegacji, a wyłącznie... dwie torby z medalami. Piłkarki musiały założyć je sobie same, co też uczyniły.

Zawodniczki dekorowali również członkowie sztabu szkoleniowego. Na filmach widać, że nie są one w stanie uwierzyć w to, co się wydarzyło. "Uważam, że to wstyd, że sztab musi wręczać zawodniczkom medale, to okropne obrazki" - czytamy na X.

Wszystko działo się na oczach prezesa klubu Joana Laporty, który stał tuż obok kapitan Alexii Putellas, gdy ta wznosiła w górę trofeum. W tamtym momencie był uradowany i oklaskiwał swoją drużynę, ale można zakładać, że był zniesmaczony całą sytuacją i może podjąć kroki w celu wyjaśnienia sprawy.

Żenujące traktowanie piłkarek FC Barcelony i Realu Sociedad. To nie pierwszy raz

Nie jest to pierwsza tego typu sytuacja w hiszpańskich rozgrywkach, w dodatku z udziałem tych dwóch zespołów. Po zeszłorocznym Superpucharze Hiszpanii również musiały one same sobie założyć medale, które odbierały ze stolika.

Pozostaje liczyć, że przy innych okazjach hiszpańskie piłkarki będą traktowane z o wiele większym szacunkiem. Zwłaszcza że FC Barcelona niedługo odbierze puchar za mistrzostwo Hiszpanii, a 25 maja rozegra finał Ligi Mistrzyń. W nim rywalem będzie Olympique Lyon.

Oglądasz mecze kobiecej drużyny FC Barcelony?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.