Stało się! Wieczysta z awansem. Nawet nie musieli wychodzić na boisko

Na trzy kolejki przed końcem sezonu w III lidze, Wieczysta Kraków jest już pewna awansu. Stało się to po porażce jej głównego rywala o pierwsze miejsce, Siarki Tarnobrzeg z Wisłoką Dębica. Zespół Sławomira Peszki niezależnie od wyników w ostatnich spotkaniach od lata będzie rywalizować w II lidze!

Wieczysta Kraków w trwającym sezonie radziła sobie bardzo dobrze. W sobotę postawiła kolejny ważny krok w kierunku awansu do II ligi i wygrała ze Świdniczanką Świdnik. Widowisko przy Chałupnika w Krakowie niespecjalnie porwało kibiców. Pod bramkami obu drużyn działo się niewiele, ale niedobór emocji z pewnością zrekompensowała fantastyczna bramka Dawida Kiedrowicza z 33. minuty.

Zobacz wideo Oto plany transferowe Jagiellonii

Wieczysta Kraków oficjalnie w II lidze!

Po zwycięstwie Wieczysta miała dziesięć punktów przewagi nad drugą Siarką Tarnobrzeg. Ta jednak swój mecz miała do rozegrania dopiero w sobotę o 18.00 przeciwko Wisłoce Dębica. Po godzinie 20.00 stało się jasne, że Wieczysta w kolejnym sezonie zagra w II lidze. Siarka przegrała bowiem 1:2 z niżej notowanymi rywalami. Co ciekawe decydujący gol w meczu był trafieniem samobójczym jednego z zawodników Siarki, który pozbawił swój zespół szans na awans. 

Awans Wieczystej stał się faktem po dwóch sezonach gry w III lidze. W ostatnich sezonach Wieczystej brakowało czegoś w końcowej fazie rozgrywek. Rok temu była faworytem do awansu, ale w końcówce sezonu przegrała ze Stalą Stalowa Wola i pozbawiło ją to promocji. W tym roku krakowianie jednak nie dali sobie wyrwać awansu. Podopieczni Sławomira Peszki osiągnęli historyczny sukces dla klubu.

Do zakończenia rywalizacji w III lidze zostały jeszcze trzy kolejki, ale Wieczysta może już powoli przygotowywać się pod kątem gry szczebel wyżej. Za tydzień zagra z Siarką Tarnobrzeg (26 maja), a później zmierzy się jeszcze z Czarnymi Połaniec (1 czerwca) oraz Starem Starachowice (8 czerwca). 

Czy Wieczysta Kraków poradzi sobie w II lidze?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.