Polska poznała rywali w eliminacjach ME. Arcytrudne losowanie. Jest mecz marzeń!

Niemcy, Austria i Islandia - oto rywale reprezentacji Polski kobiet w eliminacjach do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Mecz z Niemkami będzie wyjątkowy dla Ewy Pajor, która od 2015 roku jest piłkarką Wolfsburga i nie ukrywała, że chciałaby trafić na ten zespół. Pierwszy domowy mecz odbędzie się w Gdyni, co potwierdził nam przedstawiciel Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Reprezentacja Polski kobiet w kwietniu rozpocznie rywalizację w eliminacjach do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Po udanej zeszłorocznej edycji Ligi Narodów i awansie do dywizji A Polki staną przed szansą wywalczenia kolejnego sukcesu i zagrania na europejskim czempionacie.

Zobacz wideo Tajny plan Probierza. "Rozpuszczanie mgły, żeby namieszać w głowie przeciwnika"

Reprezentacja Polski poznała rywalki w eliminacjach do przyszłorocznego Euro! Pierwszy mecz w Gdyni

We wtorek odbyło się losowanie grup eliminacyjnych do żeńskiego Euro 2025. Kilka dni temu Nina Patalon podkreślała, że chciałaby trafić na Anglię. Z kolei Ewa Pajor podkreśliła, że chętnie zmierzyłaby się z Niemkami.

Życzenie naszej piłkarki się spełniło. Polki trafiły na reprezentacje Niemiec, Austrii oraz Islandii. Szczególnie spotkanie z ekipą zza zachodniej granicy zapowiada się bardzo ciekawie. Będzie też wyjątkowy dla Ewy Pajor, która od 2015 roku jest piłkarką Wolfsburga i w kadrze niemieckiej ma sporo koleżanek. 

Pierwszy domowy mecz zorganizuje Pomorski Związek Piłki Nożnej. "Będzie to Stadion Miejski w Gdyni" - potwierdził nam we wtorek asystent zarządu pomorskiego związku Maciej Tomaszewski. Wcześniej informowała o tym Joanna Tokarska. Spotkanie odbędzie się piątego lub dziewiątego kwietnia. Eliminacje zakończą się w lipcu 2024 roku. Awans wywalczą dwa najlepsze zespoły z grupy.

Same mistrzostwa Europy odbędą się w lipcu 2025 roku w Szwajcarii. Szwajcarki ostatnio były rywalkami Polek w meczach towarzyskich podczas zgrupowania w Marbelii. Warto dodać, że kandydaturę składała także polska federacja. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.