Sensacyjny kandydat do kadry skreślony. Probierz nie pozostawia złudzeń

Za niewiele ponad tydzień poznamy kadrę reprezentacji Polski na spotkania barażowe do Euro 2024. Od dłuższego czasu pojawiają się dyskusje nt. tego, kto powinien znaleźć się na liście Michała Probierza na te mecze. W rozmowie z Tomaszem Ćwiąkałą selekcjoner Biało-Czerwonych wykluczył powołania dla dwóch młodych zawodników. Wskazywał, że ich miejsce jest aktualnie w kadrze U-21.

Michał Probierz za pośrednictwem Polskiego Związku Piłki Nożnej wyłożył karty na stół w kontekście powołań na marcowe mecze reprezentacji Polski. "W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej medialnymi spekulacjami, selekcjoner reprezentacji Polski Michał Probierz informuje, iż ostateczny skład kadry narodowej na mecze barażowe do turnieju finałowego UEFA EURO 2024 przeciwko Estonii oraz Walii/Finlandii zostanie ogłoszony 14 marca 2024 roku" - przekazał PZPN w poniedziałkowe popołudnie.

Zobacz wideo Tajny plan Probierza. "Rozpuszczanie mgły, żeby namieszać w głowie przeciwnika"

W ostatnim czasie pojawia się wiele spekulacji nt. powołań poszczególnych zawodników. Jednym z zawodników, który mógłby być rozważany przez Michała Probierza, jest Kacper Urbański. Wychowanek Lechii Gdańsk otrzymywał już szanse gry w tym sezonie w pierwszym zespole Bolognii. - Chcę zdobyć jak najwięcej minut, jestem gotów grać w pierwszym składzie Bolonii. Mam nadzieję, że w niedługim czasie będę też w reprezentacji Polski i udowodnię swoją wartość - mówił niedawno Urbański w rozmowie z Antonim Partumem ze Sport.pl.

Michał Probierz wykluczył powołanie dwóch młodych zawodników. "Jest U-21"

Czy 19-latek ma szansę na otrzymanie powołania na mecze barażowe do Euro 2024? Na to jednoznacznie odpowiedział selekcjoner Michał Probierz w rozmowie z Tomaszem Ćwiąkałą. - Chodzi o Kacpra Urbańskiego? Nie, nie. Nie chcemy teraz w jakikolwiek sposób ryzykować. Jest U-21, gdzie też musi sobie wywalczyć miejsce, bo jak popatrzymy to rywalizacja w U-21 jest bardzo duża - stwierdził Probierz.

Probierz bronił też w swojej wypowiedzi Kacpra Tobiasza, który przechodzi ostatnio przez gorszy okres w Legii Warszawa. Selekcjoner jednocześnie dodał, że nie zamierza powoływać bramkarza do kadry seniorskiej. - Jest w młodzieżówce - powiedział. W przeszłości Michał Probierz zaskoczył już powołaniami debiutantów. Jednym z przykładów jest Patryk Peda, który w seniorskiej kadrze rozegrał dwa pełne spotkania (z Mołdawią i Wyspami Owczymi) oraz 28 minut z Czechami. 

Mecz z Estonią w półfinale baraży Euro 2024 reprezentacja Polski rozegra w czwartek 21 marca o 20:45. Jeśli wygra to spotkanie, to pięć dni później spotka się ze zwycięzcą dwumeczu Finlandia - Walia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.