Rosjanie tracą wszystko. UEFA nie ma żadnych wątpliwości

- Rosyjskie zespoły pozostają wykluczone z europejskich rozgrywek, ponieważ wojna nadal trwa - poinformowała angielska telewizja Sky Sports News. Nie jest to koniec złych informacji dla Rosjan, ponieważ UEFA postanowiła odebrać im również tegoroczny finał Superpucharu UEFA.

We wrześniu 2022 roku UEFA podjęła decyzję o wykluczeniu Rosji z udziału w Euro 2024 z powodu ataku państwa na Ukrainę. Wcześniej to samo spotkało ich podczas kwalifikacji do mistrzostw świata w Katarze, w których mieli zmierzyć się z Polską. Prezydent UEFA Aleksander Ceferin oznajmił, że decyzja o banicji Rosjan została podjęta do odwołania (więcej TUTAJ). Te samą karę pokutują rosyjskie kluby, które zostały usunięte z rozgrywek europejskich w ubiegłym sezonie, a w obecnym nawet nie wystartowały. Okazuje się, że to nie ostatnia zła wiadomość dla Rosjan.

Zobacz wideo Santos roześmiał się, gdy usłyszał pytanie od dziennikarza

UEFA podtrzymuje decyzję w sprawie rosyjskich klubów. Odbiera im również Superpuchar UEFA

We wtorek 24 stycznia odbyło się spotkanie działaczy Rosyjskiej Federacji Piłki Nożnej (RFU) z przedstawicielami UEFA w sprawie przywrócenia ich klubów do europejskich rozgrywek. Jak poinformowała angielska telewizja Sky Sports News, decyzja przedstawicieli organu zarządzającego piłką nożną w Europie pozostaje niezmienna. - Rosyjskie zespoły pozostają wykluczone z europejskich rozgrywek, ponieważ nadal trwa wojna - napisano.

RFU postanowiło wystosować specjalne oświadczenie po spotkaniu z przedstawicielami FIFA, w którym podsumowało rozmowy. - Spotkanie między RFU a UEFA dobiegło końca. Tematem przewodnim była potrzeba powrotu rosyjskich klubów do międzynarodowych rozgrywek. Strony uzgodniły tryb dalszej interakcji i zgodziły się na kontynuację kontaktów. Kolejne bezpośrednie spotkanie z udziałem przedstawicieli RFU i UEFA odbędzie się w lutym - poinformowano.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Sky Sports przekazało również, że Rosja została pozbawiona meczu o Superpuchar UEFA, który w sierpniu obecnego roku miał odbyć się na stadionie w Kazaniu. Wskutek podjętych decyzji Aleksander Ceferin i jego ludzie szukają już nowego gospodarza spotkania pomiędzy zdobywcą Ligi Mistrzów a zwycięzcą Ligi Europy. Rosyjska Federacja Piłki Nożnej nie odniosła się jednak do tej informacji.

Więcej o: