Portugalskie media uderzają w Santosa. Oberwało się reprezentacji Polski

Fernando Santos został we wtorek ogłoszony nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. I chociaż w Polsce wszyscy są z tego faktu zadowoleni, to w Portugalii nie omieszkali wbić byłemu szkoleniowcowi szpilki. - Jego styl bardziej pasuje do takiej drużyny. Dla niego bardziej skomplikowane było prowadzenie dobrej reprezentacji, która umie grać w piłkę - powiedzieli dziennikarze Maisfutebol.

We wtorek 24 stycznia poznaliśmy nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Został nim Fernando Santos, pomimo że podczas konferencji prasowej, prezes PZPN Cezary Kulesza pomylił się w wymowie imienia Portugalczyka (więcej ->>> TUTAJ). W Polsce wiele oczekuje się od 68-letniego trenera, zwłaszcza że przez ostatnie 12 lat prowadził z sukcesami Grecję oraz Portugalię. Jeszcze przed oficjalną prezentacją Santosa portugalskie media wbiły mu szpilkę.

Zobacz wideo Santos zrezygnuje z Glika? Jest następca. "Drugi w rankingu"

Portugalskie media uderzyły w Fernando Santosa. "Jego styl bardziej pasuje do takiej drużyny"

W ubiegły poniedziałek 23 stycznia serwis internetowy Maisfutebol zamieścił krótki materiał, w którym został poruszony wątek Fernando Santosa w reprezentacji Polski. - Fernando Santos w Polsce? To by pasowało. Jego styl lepiej pasuje do takiej drużyny. Dla niego bardziej skomplikowane było prowadzenie dobrej reprezentacji, która umie grać w piłkę - wydali opinię dziennikarze w studiu podczas dyskusji.

Były selekcjoner Portugalczyków podpisał kontrakt z Polskim Związek Piłki Nożnej do końca czerwca 2026 roku. Jak sam przyznał na konferencji prasowej: "Moim głównym celem jest wygrywanie każdego meczu". Inne zadania ma dla niego z kolei Cezary Kulesza. - Celem numer jeden jest awans naszej kadry na mistrzostwa Europy i na tym będziemy się skupiać - stwierdził prezes PZPN. Według informacji medialnych Portugalczyk ma zostać najlepiej opłacanym trenerem w historii reprezentacji Polski. Za jeden rok pracy otrzyma on 3 miliony euro.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Fernando Santos po raz pierwszy będzie miał okazję poprowadzić Polaków dokładnie 24 marca. Selekcjoner zadebiutuje podczas meczu eliminacji do Euro 2024, kiedy na Fortuna Arenie w Pradze zmierzymy się z reprezentacją Czech. Poza Czechami w grupie E kwalifikacji do mistrzostw Europy w Niemczech zagramy z Mołdawią, Albanią oraz Wyspami Owczymi.

Więcej o: