Grzegorz Lato obawia się skandalu. "Mam nadzieję, że tak się nie zachowa"

- Mam nadzieję, że Santos nie zachowa się tak jak Sousa, który uciekł z kraju w towarzystwie małego skandalu - skomentował Grzegorz Lato wybór nowego trenera reprezentacji Polski w rozmowie dla WP SportoweFakty.

68-letni Fernando Santos został nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. Chociaż Sport.pl pisał o tym jako pierwszy w poniedziałek, to we wtorek Polski Związek Piłki Nożnej oficjalnie poinformował o zatrudnieniu Portugalczyka.

Zobacz wideo Krzynówek wskazał wzór dla Santosa. "Szatnia była razem z nim"

Lato ostro o Santosie. "Mam nadzieję, że tak się nie zachowa"

Zatrudnienie Santosa skomentował Grzegorz Lato, były prezes PZPN. - To trener, który prowadził parę reprezentacji w tym Portugalię z dobrym skutkiem. Poza tym ma twardą rękę, bo posadził Cristiano Ronaldo na ławce. Cieszę się też z tego, że w sztabie znajdą się najpewniej dwaj Polacy: Tomasz Kaczmarek i Łukasz Piszczek - mówi Lato w rozmowie z WP Sportowe Fakty.

Santos będzie kolejnym Portugalczykiem, który poprowadzi reprezentację Polski. Pierwszym był Paulo Sousa w 2021 roku. - To nasz drugi Portugalczyk. Ja byłem zwolennikiem zatrudnienia Polaka i nigdy tego nie ukrywałem. Jednak po ostatnich wydarzeniach zdecydowano się postawić na kogoś z zagranicy. Mam nadzieję tylko, że Santos nie zachowa się tak jak Sousa, który uciekł z kraju w towarzystwie małego skandalu - dodaje Lato.

Pierwsze wnioski z pracy Santosa wyciągniemy w marcu, kiedy reprezentacja Polski zacznie eliminacje do mistrzostw Europy w 2024 r. 24 marca Biało-Czerwoni zmierzą się w Pradze z Czechami, trzy dni później u siebie z Albanią.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.