Rosja znalazła rywala. Haniebna decyzja. Jest oficjalne potwierdzenie

Rosja szuka rywali do grania poza Europą. Na Starym Kontynencie nikt nie jest chętny, by z nią rywalizować. Co innego w Azji, gdzie na niektóre państwa władze rosyjskie mogą jeszcze wywierać wpływ. W piątek ogłoszono, że Tadżykistan zgodził się grać ze "Sborną".

Po inwazji Władimira Putina na Ukrainę niemal cały świat, także ten sportowy, odwraca się od Rosji. Drużyny odmawiają grania z tamtejszymi zespołami, a międzynarodowe federacje zawieszają rosyjskie związki w swoich strukturach. Są jednak od tego wyjątki. Niektórzy dopuszczają ich do startu, inni współpracują z Rosją (jak np. Katar przy organizacji mundialu), a jeszcze inni zgadzają się z nimi grać - tak jak Tadżykistan.

Zobacz wideo Woda zamiast piwa i ulubione steki. Co Gamrot robił w Disneylandzie?

Haniebna zgoda Tadżykistanu na mecz

Rosja znalazła rywala na mecz towarzyski. Piłkarska federacja rosyjska potwierdziła, że zmierzy się z Tadżykistanem, który zajmuje 108. miejsce w rankingu FIFA. W przyszłym roku zagra w pierwszym większym międzynarodowym turnieju w swojej historii - Tadżycy zakwalifikowali się do Pucharu Azji.

Znane też są data i miejsce spotkania. Odbędzie się ono 17 listopada w Duszanbe, stolicy Tadżykistanu. Obie reprezentacje nigdy wcześniej ze sobą nie grały.

Jakub Świerczok w formie. Trzeci gol Polaka w Japonii [WIDEO]Świerczok przerywa milczenie po dyskwalifikacji. "Jeden z sędziów zasnął"

Najlepszy czas tadżyckiej piłki

Kadra Tadżykistanu może mówić o najlepszym okresie w swojej historii. W czerwcu zapewniła sobie awans do Pucharu Azji, nie przegrywając żadnego meczu w ostatniej fazie - wygrała z Myanmarem i Singapurem, zremisowała z Kirgistanem. W losowaniu grup będzie wybierana z czwartego, najniższego koszyka.

Do tego we wrześniu wygrała towarzyski Kings Cup, ogrywając Trynidad i Tobago, a następnie Malezję w rzutach karnych w finale turnieju.

Bartosz Zmarzlik, Matej Zagar i Jason DoylePolski żużel to oszustwo samo w sobie. To może skończyć się falą tsunami

Rosja za to grała ostatni mecz 24 września. Pokonała Kirgistan 2:1. Było to jej pierwsze spotkanie od listopada 2021 r.

Więcej o: