Grzegorz Krychowiak zaoferowany 22-krotnemu mistrzowi. W grze jeszcze Bundesliga i Szwedzi

Choć Grzegorz Krychowiak nadal formalnie pozostaje piłkarzem FK Krasnodar, to na mocy wprowadzonego przez FIFA przepisu może już tego lata zmienić otoczenie. Jak donoszą zagraniczne media, Polak został zaoferowany Galatasaray Stambuł. Ale to nie jedyna opcja, bowiem 32-latkiem silnie interesują się także dwa inne europejskie kluby.

Grzegorz Krychowiak był jednym z tych zawodników, którzy po inwazji Władimira Putina na Ukrainę niemal natychmiast zdecydowali się na opuszczenie Rosji. Polak skorzystał na decyzji FIFA o wydłużeniu okienka transferowego i opuścił FK Krasnodar, po czym udał się na trzymiesięczne wypożyczenie do AEK-u Ateny. Po zakończeniu sezonu co prawda wrócił do państwa najeźdźcy, lecz od początku zapowiadał, że będzie dążył do odejścia z klubu.

Zobacz wideo Co wiemy po zgrupowaniu kadry? "Walka trwa, bo mundial jest przed nami"

Grzegorz Krychowiak zaoferowany Galatasaray Stambuł. Polak może przebierać w ofertach

Z pomocą ponownie przyszła FIFA. We wtorek organizacja wydała kolejne ważne oświadczenie. Na jego mocy związani z rosyjskimi klubami kontraktem zagraniczni gracze mogą zawiesić swoje umowy aż do końca czerwca 2023 roku. To daje szansę 32-letniemu pomocnikowi na znalezienie nowego klubu. I jak donoszą zagraniczne media, może to nastąpić już w najbliższych tygodniach.

Według informacji portalu Metaratings.ru. Krychowiak został podobno zaoferowany Galatasaray Stambuł, czyli 22-krotny mistrz Turcji. Jednak na drodze do transferu stanąć mogą oczekiwania finansowe piłkarza. Obecnie 32-latek zarabia 3,5 miliona euro - niewykluczone, że jeśli zdecydowałby się na przejście do tureckiego klubu, musiałby zgodzić się na znaczną obniżkę wynagrodzenia. Póki co Galatasaray nie ustosunkował się do propozycji pozyskania Polaka. Decyzja ma zapaść dopiero po zakontraktowaniu nowego szkoleniowca - ten określi, czy w jego planach jest miejsce dla 32-latka. 

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Oliver Kahn i Robert LewandowskiKahn z konkretnym przekazem do Lewandowskiego: Z radością go zobaczymy

Nie tylko Turcja. Reprezentant Polski może również zdecydować się na dwa inne kierunki

Jednak turecka liga nie jest jedynym możliwym kierunkiem dla pomocnika. Jak donosi grecki portal "Sdna", Krychowiakiem silnie interesuje się także szwedzkie Malmoe FF - w poprzednim sezonie klub wystąpił nawet w Lidze Mistrzów, ale przygodę zakończył na fazie grupowej rozgrywek. Według zagranicznych mediów, władze klubu skontaktowały się już z przedstawicielami piłkarza i wyraziły chęć pozyskania doświadczonego pomocnika. Utrudnić sprowadzenie 32-latka może im Hertha Berlin, która także monitoruje sytuację Krychowiaka. Z niemieckim zespołem związany kontraktem pozostaje inny reprezentant Polski, Krzysztof Piątek

W minionym sezonie 32-letni pomocnik reprezentował barwy dwóch drużyn. Przed wybuchem wojny Krychowiak wystąpił w 17 spotkaniach FK Krasnodar we wszystkich rozgrywkach, w których zdobył pięć bramek i zaliczył trzy asysty. Z kolei na wypożyczeniu w AEK-u dwukrotnie popisał się celnym trafieniem, notując tyle samo asyst. 

Marc Gual w kapitalnym stylu zadebiutował w Jagiellonii BiałystokDuże wzmocnienie Jagiellonii. Marc Gual przychodzi dzięki decyzji FIFA

Więcej o: