PZPN jest gotowy pomóc reprezentacji Ukrainy. Wszystko na własny koszt

Polski Związek Piłki Nożnej wyraził gotowość do zorganizowania zgrupowania reprezentacji Ukrainy i jest w stanie to zrobić na własny koszt - informuje "Przegląd Sportowy". Jest to kolejny gest pomocy, którym wykazał się PZPN w ostatnim czasie.

Reprezentacja Ukrainy nie przystąpiła jeszcze do barażowych spotkań o awans na zbliżające się mistrzostwa świata w Katarze. Mecz przeciwko Szkocji najprawdopodobniej odbędzie się w czerwcu, a jego zwycięzca zmierzy się z Walią. Zagraniczne media twierdzą, że UEFA oraz FIFA rozważają możliwość, aby czerwcowy mecz pomiędzy Szkocją a Ukrainą wliczał się jako starcie Ligi Narodów. Według "The Sun" obie reprezentacje zostały o tym fakcie poinformowane, lecz do tej pory nie podjęto wiążących decyzji.

Zobacz wideo Reprezentacja Polski może zagrać z gigantem przed MŚ. Wielkie pieniądze dla PZPN [Sport.pl LIVE]

8 mln euro netto rocznie dla Lewandowskiego? Hiszpanie ujawniają8 mln euro netto rocznie dla Lewandowskiego? Hiszpanie ujawniają

PZPN pomoże Ukrainie w organizacji zgrupowania? Kolejny gest wsparcia

Według informacji "Przeglądu Sportowego" prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza jest w stałym kontakcie z działaczami ukraińskiego związku. W obliczu agresji Rosji na Ukrainę i wszystkich wynikających z niej niedogodności, PZPN zaproponował, że jest w stanie zorganizować przyszłe zgrupowanie reprezentacji Ukrainy na własny koszt.

"PS" dodaje, że strona polska czeka na odpowiedź od ukraińskiego związku. Wiele wskazuje na to, że więcej szczegółów dotyczących zgrupowania i decyzji, jaką podejmie reprezentacja Ukrainy, będzie można dowiedzieć się w maju, gdzie miejscowy związek piłki nożnej ogłosi plan zgrupowania.

Nie jest to pierwsza forma wsparcia, jaką PZPN zaproponował Ukrainie. Już dzień po wybuchu wojny Kulesza odbył rozmowę z prezesem ukraińskiego związku Andrijem Pawełko, w którym zadeklarował się, że PZPN może pomóc w organizacji meczów reprezentacji Ukrainy w Polsce – jeżeli zajdzie taka potrzeba. Prezes PZPN poinformował o tym za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Aleksandar Vuković i Artur BorucCzas Boruca w Legii minął. Bramkarz szykuje się na pożegnalny mecz

Reprezentacja Polski zapewniła sobie już natomiast awans na mistrzostwa świata w Katarze. Polacy w fazie grupowej będą rywalizowali z Argentyną, Meksykiem oraz Arabią Saudyjską.

Więcej o: