Skandaliczna decyzja UEFA ws. Białorusi. "Powrót na ścieżkę żenady"

UEFA podjęła decyzję ws. kar dla białoruskich drużyn oraz reprezentacji narodowych tego kraju. Europejska federacja zastosowała taryfę ulgową. - Szybki powrót na znaną doskonale ścieżkę żenady - skomentował dziennikarz Piotr Żelazny.

Wojna na Ukrainie pochłania kolejne ofiary. W walce z rosyjskimi wojskami giną zarówno żołnierze, jak i zwykli obywatele. Sytuacja oblężonych miast z dnia na dzień staje się coraz bardziej dramatyczna.

Zobacz wideo Polacy rozwiązali kontrakty z rosyjską organizacją. "Decyzję podjęliśmy w minutę"

Niewątpliwy udział w wojnie ma Białoruś. Prezydent Alaksandr Łukaszenka wydatnie pomógł Władimirowi Putinowi, dając zezwolenie, by rosyjskie wojska stacjonowały w kraju. Z terenu Białorusi wystrzeliwane są kolejne rakiety wycelowane w obiekty w Ukrainie.

UEFA ukarała Białoruś. Zastosowano taryfę ulgową

Obojętni na to wydają się być przedstawiciele UEFA. Europejska federacja dziś zadecydowała się nałożyć karę na białoruskie drużyny. Ma jednak one charakter symboliczny.

Andrij SzewczenkoSytuacja jest dramatyczna. Szewczenko z trudem powstrzymywał łzy [WIDEO]

Wedle tych postanowień wszystkie białoruskie kluby i reprezentacje narodowe w ramach rozgrywek UEFA będą musiały "domowe" mecze rozgrywać na neutralnym terenie. Na tych spotkaniach nie będą obecni widzowie.

Działanie UEFA jest niewspółmierne do działań podjętych chociażby przez IPC. Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski w czwartek zadecydował, że Rosjanie i Białorusini nie wezmą udziału w zimowych igrzyskach paraolimpijskich w Pekinie.

Decyzja UEFA spotkała się z ostrą krytyką

Swojego oburzenia postępowaniem UEFA nie kryje dziennikarz Piotr Żelazny. - Szybki powrót na znaną doskonale ścieżkę żenady - ocenił.

Zbigniew Boniek jest zachwycony grą Piotra Zielińskiego"Patrzę na to z boku i nie mogę uwierzyć" - Boniek skrytykował szefa FIFA

Przypomnijmy, że wcześniej UEFA razem z FIFA zawiesiła do odwołania wszystkie rosyjskie drużyny, zarówno reprezentacje narodowe, jak i drużyny klubowe.

Więcej o: