Czerczesow potwierdza. Chętnie objąłby stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski

W Polsce dużo się mówi w ostatnim czasie o Stanisławie Czerczesowie. Rosyjski szkoleniowiec był łączony zarówno z posadą trenera Legii Warszawa jak i selekcjonera reprezentacji Polski. Sam zainteresowany potwierdził właśnie, że byłby zainteresowany szczególnie tą drugą opcją.

Pomimo tego, że Stanisław Czerczesow opuścił nasz kraj już ponad pięć lat temu, to w dalszym ciągu jest ważną postacią dla polskich kibiców. Szczególnie dobrze wspominają go w miejscu, w którym pracował, czyli w Warszawie. Z miejscową Legią Rosjanin zdobył mistrzostwo Polski i Puchar Polski.

Zobacz wideo Borek: Ktoś próbuje to Lewandowskiemu wmówić. To jest absurd

Czerczesow zostanie selekcjonerem reprezentacji Polski? "Jeśli dostanę ofertę - tak"

W ostatnim czasie temat Stanisława Czerczesowa w Polsce wrócił przede wszystkim w kontekście ponownego objęcia stanowiska trenera Legii Warszawa, która ma obecnie ogromne problemy. Jego nazwisko pojawiło się jednak również w gronie kandydatów do objęcia posady selekcjonera reprezentacji Polski. Wiele osób chętnie widziałoby właśnie Rosjanina pełniącego obowiązki opiekuna naszej kadry.

Szalony meczKuriozalny mecz w Portugalii! Wyszli w dziewięciu na Benficę! Do przerwy było 7:0!

Wszystko wskazuje na to, że sam Czerczesow również byłby zainteresowany objęciem tego stanowiska, co potwierdził ostatnio w wywiadzie dla portalu Sport-express.ru, ale jest jeden kluczowy problem. - Po pierwsze, Polska ma selekcjonera. A po drugie, jeśli dostanę ofertę - tak - powiedział Rosjanin. 

Przy okazji Czerczesow został zapytany o zbliżający się mecz Polska - Rosja w barażach o awans na mistrzostwa świata w Katarze. - Z Polakami nigdy nie jest łatwo. Ostatnio nasze kluby mierzyły się z Rakowem oraz Legią w europejskich pucharach i niestety mają negatywne doświadczenia. Trafiliśmy na dość silnego przeciwnika, ale atutem będzie to, że zagramy u siebie - podkreślił były trener Legii.

Fot. Efrem Lukatsky / AP Photo | instagram.com/annalewandowskahpbaAnna Lewandowska jednym zdjęciem uchyliła rąbka tajemnicy gali Złotej Piłki

Spotkanie reprezentacji Polski z Rosją w pierwszym meczu barażowym odbędzie się 24 marca. Zwycięzca tego spotkania zmierzy się w finale decydującym o awansie ze zwycięzcą meczu Szwecja - Czechy.

Więcej o: