Zbigniew Boniek chwali polski talent. Przerastał Bellinghama i Musialę

- Kilka lat temu byłem na Turnieju Syrenki. Grali tam między innymi Musiala, Elliott, Bellingham i Kozłowski. Muszę powiedzieć, że wtedy Kacper ich przerastał - powiedział Zbigniew Boniek. Były prezes PZPN wypowiedział się także na temat tego, jaką ścieżkę kariery powinien obrać zawodnik Pogoni Szczecin.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl.

Kariera Kacpra Kozłowskiego rozwija się w bardzo szybkim tempie. Zawodnik, który kilka dni temu osiągnął pełnoletność, zdążył już zadomowić się w reprezentacji Polski. Młody piłkarz zapisał się w historii mistrzostw Europy jako najmłodszy piłkarz, który wystąpił w europejskim czempionacie. Takie osiągnięcie nie mogło umknąć czołowym klubom na świecie, a jego talent dostrzegają niemal wszyscy.

Zobacz wideo Michniewicz już był prawie poza Legią! "Wydaje się, że grał na swoje zwolnienie"

Zbigniew Boniek chwali polski talent: Już wtedy przerastał Bellinghama i Musialę 

- Kilka lat temu byłem na Turnieju Syrenki. Grali tam między innymi Musiala, Elliott, Bellingham i Kozłowski. Muszę powiedzieć, że wtedy Kacper ich przerastał - skomplementował go były prezes PZPN Zbigniew Boniek w Polsacie Sport Premium. 

Wybitny reprezentant Polski wypowiedział się także na temat tego, jaką ścieżkę kariery powinien obrać zawodnik Pogoni Szczecin.- Ja uważam, że jeśli młody zawodnik ma wyjechać do zagranicznego klubu tylko po to, żeby grać w U-21, U-23 czy jakimkolwiek innym zespole juniorskim, to więcej pożytku będzie, jeśli zostanie w Ekstraklasie. Piłka seniorska to zupełnie inny poziom, niezależnie od ligi - ocenił były prezes PZPN.

Transferowa ofensywa Bayernu Monachium. Na celowniku aż czterech piłkarzy FC BarcelonyNagły problem Bayernu w meczu z Benfiką w LM! Nagelsmann podjął decyzję

Podczas październikowego zgrupowania reprezentacji Polski pochlebnie na temat Kozłowskiego wypowiedział się także jej kapitan Robert Lewandowski. - Patrząc na to jak się porusza, jak wygląda i jak się zachowuje, ma zdecydowanie więcej lat niż wskazuje paszport. Ma talent. To widać. Jeśli wszystko będzie robił z głową, czeka go świetlana przyszłość - stwierdził zawodnik Bayernu Monachium

Więcej o: