Kamil Grosicki strzelił dwa gole! Ale nie dla tej drużyny, dla której by chciał

Kamil Grosicki strzelił dwa gole i został bohaterem West Bromwich Albion. Tyle tylko, że został bohaterem drużyny do lat 23, która występuje w rozgrywkach Premier League 2.

West Bromwich Albion U-23 zwyciężył 3:1 z Sunderlandem U-23. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Kamil Grosicki, a jedno trafienie zanotował Cheikh Diaby. Dzięki trzem punktom rezerwy WBA zajmują czwarte miejsce w lidze Premier League 2. To był dopiero drugi występ klubowy Grosickiego w tym sezonie.

Poprzedni zanotował 16 września, gdy rozegrał 55 minut przeciwko Harrogate Town (3:0) w EFC. Sytuacja Polaka jest trudna, bo trener Slaven Bilić nie dał mu zagrać w Premier League nawet przez minutę. Grosicki przyznaje, że nie dostał ultimatum od Jerzego Brzęczka dotyczącego gry w klubie, ale obecną sytuację w West Bromwich bardzo przeżywa, więc wszystko wskazuje, że zimą 32-latek będzie musiał zmienić klub, by wciąż otrzymywać powołania do kadry.

Reprezentant Polski po nieudanej próbie przejścia do Nottingham Forest, może przenieść się w styczniowym oknie transferowym do innego klubu z Championship. Sprowadzeniem skrzydłowego zainteresowany jest Middlesbrough.

- Wydaje się, że Grosicki dobrze sobie radzi, przy każdej nadarzającej się okazji. Ostatnio strzelił trzy gole dla kadry Polski, a teraz dwa dla rezerw. Dlaczego nie zasiada chociaż na ławce rezerwowych pierwszego zespołu? - zastanawia się WBA raport, profil kibiców angielskiego klubu.

Grosicki, czyli piłkarski obieżyświat

Do tej pory Grosicki grał już Polsce, Turcji, Francji i Anglii. W swoim piłkarskim CV ma takie kluby jak: Jagiellonia Białystok, Legia Warszawa, Pogoń Szczecin, Sivasspor, Stade Rennais i Hull City. Ale jedyne sukcesy odnosił w Polsce, gdzie dwukrotnie sięgał po puchar kraju, a raz po Superpuchar.