0 : 3
Komentarze
Od?wie?
28
Leeds dość śmiało rozpoczęło mecz i miało nawet doskonałą okazję na zdobycie bramki, ale po rzucie rożnym strzał Luciano Becchio z linii bramkowej wybił Dymitar Berbatow, partnerzy Bułgara blokowali zaś dwie dobitki.

Do głosu szybko doszli jednak mistrzowie Anglii. Dwie bramki Michaela Owena i trafienie Ryana Giggsa rozstrzygnęły już w pierwszej połowie losy tego spotkania.

Druga połowa to właściwie obustronna gra "na stojaka" i wyczekiwanie na końcowy gwizdek. Właściwie jedyną ciekawą akcję mieliśmy w doliczonym czasie gry, ale doskonałą szansę na zdobycie gola honorowego zmarnował Ramon Nunez.

Do IV rundy awansował także Arsenal, który tylko na początku miał problemy z czwartoligowym Shrewsbury, ale ostatecznie zdołał wygrać 3:1.

Tak relacjonowaliśmy ten mecz na żywo:

90. min. +3 Koniec meczu.

90. min. +2 Doskonała okazja dla Leeds na honorowego gola! Nunez wyszedł sam na sam z Amosem, ale fatalnie przestrzelił.

90. min. Dwie minuty dłużej potrwa ten mecz. Aż dwie, patrząc na to, co dzieje się w drugiej połowie tego meczu.

Chyba i Arsenal rozstrzygnął wreszcie swoją rywalizację, ponieważ 78. min. I kolejny debiutant wchodzi na boisko - Larnell Cole zmienia Machedę.

70. min. Welbeck pojawia się na murawie za Dioufa.

66. min. Nunez wchodzi w miejsce McCormacka.

Arsenal wychodzi na prowadzenie w meczu z outsiderem z League Two.

56. min. Ależ teraz Owen był bliski hat-tricka! Owen pociągnął z piłką kilkadziesiąt metrów, zatrzymał się na czternastym metrze i technicznym strzałem przerzucił wszystkich rywali, ale także bramkę.

52. min. Leeds wymienia cały atak i za Becchio i Keogha wchodzą Forssell i Vayrynen.

48. min. Żółta kartka dla Darrena O'Dea.

46. min. Zaczynamy drugą połowę, w miejsce Giggsa na boisku pojawia się kolejny debiutant - Francuz Paul Pogba.

45. min. +2 GOL!!! Giggs ścina z lewej strony, zakłada siatkę White'owi wpada w pole karne i technicznym strzałem chyba ustala już to, kto będzie ostatecznym zwycięzcą tej rywalizacji. Chwilę później arbiter kończy pierwszą połowę.

45. min. Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

38. min. Spóźnione wejście z tyłu Snodgrassa w nogi Parka i mamy kolejną żółtą kartkę.

36. min. Świetna okazja przed Valencią po dograniu Owena, ale były skrzydłowy Wigan słabo gra lewą nogą i uderzył obok słupka.

Arsenal zdobywa wyrównującą bramkę. Autorem Kieran Gibbs, jakkolwiek to nie brzmi, jeden z bardziej doświadczonych w zespole.

32. min. GOL!!! Diuof pociągnął prawą stroną, dośrodkował na linię szesnastki, tam piłkę przyjął Owen i mocnym strzałem nie dał najmniejszych szans Lonerganowi.

27. min. Teraz kartką za faul taktyczny ukarany zostaje Mame Biram Diouf.

24. min. Niesportowy faul Fabio na Leesie i mamy pierwszą żółtą kartkę w tym meczu.

Kryzys Arsenalu trwa. Jakkolwiek nie zakończy się jego mecz, to prowadzenie czwartoligowego Shrewsbury jest kolejnym jego symptomem.

19. min. McCormack potężnie uderza zza pola karnego, tuż nad poprzeczką.

Także dziś III rundzie Carling Cup Arsenal z Łukaszem Fabiańskim w składzie na Emirates podejmuje Shrewsbury.

15. min. GOL!!! Prostopadła piłka na prawą stronę do Parka, ten dogrywa w pole karne, a tam Owen delikatnie puszcza piłkę po ziemi obok Lonergana.

5. min. Ależ szansę miały teraz Pawie! Po rzucie rożnym trzykrotnie oddawali zawodnicy Leeds strzały na bramkę gości - raz piłkę z linii bramkowej wybił Berbatow, raz Fryers, a raz obronił Amos.

1. min. Zaczynamy mecz.