Puchar Narodów Afryki. Drogba psychicznie niezdolny do gry po ataku terrorystycznym

Kapitan Wybrzeża Kości Słoniowej Didier Drogba nie może dojść do siebie po ataku na autobus piłkarzy Togo.

Po ataku na autobus ? z piłkarzami Togo Didier Drogba rozmawiał z napastnikiem Emmanuelem Adebayorem. Drogba był bardzo złym nastroju po dramatycznych wydarzeniach z piątku.

- Długo ze sobą rozmawiali - mówi o spotkaniu pomiędzy Drogbą a Adebayorem Alaixys Romao, kolega tego drugiego z kadry Togo. - Drogba powiedział, że jest w pełni świadomy stanu psychicznego w jakim znajdują się zawodnicy Togo, oraz że on sam nie czuje się psychicznie przygotowany, by grać w Pucharze Narodów Afryki - relacjonuje pomocnik francuskiego Grenoble.

Prawdopodobnie Drogba nie będzie jednak miał wyboru. Wybrzeże Kości Słoniowej rozpocznie w poniedziałek turniej meczem z Burkina Faso, po tym jak zespół WKS znalazł się pod silną presją Afrykańskiej Konfederacji Piłkarskiej by pozostać w turnieju. Wcześniej premier kraju, Gilbert Fossoun Houngbo wezwał reprezentację do pójścia w ślady Togo i opuszczenia Angoli.

Wybrzeże Kości Słoniowej rywalizuje w grupie B, tej samej w której miało grac Togo. Zespoły tej grupy rozgrywają swoje mecze w Cabindze, niespokojnym rejonie w którym doszło do piątkowego ataku.

Po ataku na Togo: Czy Mundial jest bezpieczny? Terroryści mogą chcieć zdobyć złowrogą sławę Specjalna ochrona dla Wybrzeża Kości Słoniowej >

Więcej o: