Puchar Narodów Afryki. Terroryści grozili Didierowi Drogbie

Chelsea Londyn poinformowało swojego piłkarza Didiera Drogbę, że jest jednym z celów terrorystów, którzy zaatakowali przed kilkoma dniami kadrę Togo. Piłkarz wraz z reprezentacją Wybrzeża Kości Słoniowej rozpoczął inauguracyjny mecz z Burkina Faso podczas Pucharu Narodów Afryki. Relacja na żywo ze spotkania w Sport.pl od godziny 17.00.

NA ŻYWO: RELACJA Z MECZU WKS - BURKINA FASO ?

"Drogba będzie następny" - taką informacje Chelsea otrzymało od terrorystów odpowiedzialnych za atak na piłkarzy Togo. Angielski klub przekazał tę wiadomość swojemu napastnikowi. O całej sprawie opowiedział w rozmowie z chorwacką gazetą "Jutarnij List" trener reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej Vahid Halihodzić.

Selekcjoner WKS mimo niebezpieczeństwa, namawiał swojego piłkarza do wystąpienia w meczu.

- Rozmawiałem z nim i zapewniłem, że przeszedłem piekło, aby postarać się o wzmożoną ochronę naszego spotkania. Jestem przekonany, że tak właśnie będzie - mówi Halihodzić.

Didier Drogba był wstrząśnięty po krwawym zamachu na ekipę reprezentacji Togo, a po telefonicznej rozmowie z jej piłkarzami nie wykluczał rezygnacji z gry w turnieju.

Spotkanie WKS z Burkina Faso zostało zostało uznane za mecz podwyższonego ryzyka. Miejsce, gdzie skoszarowani są zawodnicy reprezentacji WKS, Ghany, Togo i Burkina Faso otoczone jest przez kordon żołnierzy.

Czytaj wszystko o PNA

Więcej o: