Busquets gra dalej, a co z Sergio Ramosem? Nowy trener Hiszpanii zabrał głos

Sergio Busquets wciąż może liczyć na powołania do kadry Hiszpanii. Luis de la Fuente, nowy selekcjoner, zajął także stanowisko ws. powrotu Sergio Ramosa.

Reprezentacja Hiszpanii znowu, tak jak w Rosji, odpadła z mundialu już na etapie ćwierćfinału, więc Luis Enrique przestał być selekcjonerem. "Dziękuję za wszystko. Wszystko zaczęło się cztery lata temu i jak ten czas szybko leci. Dziękuję działaczom oraz pracownikom federacji RFEF, z którymi dzielimy się wszelkiego rodzaju doświadczeniami. Oczywiście dziękuję też zawodnikom, którzy zachowali się wzorowo i byli wierni niesionej idei. Przykro mi, że nie mogłem wam bardziej pomóc" - napisał w pożegnalnym liście Luis Enrique. Hiszpanie wybrali już nowego selekcjonera.

Zobacz wideo

Został nim Luis de la Fuente, który w ostatnich latach prowadził młodzieżowe reprezentacje Hiszpanii. Od 2018 roku pracował z drużyną do lat 21, gdzie jego największym sukcesem była wygrana w mistrzostwach Europy w 2019 r. Wtedy w fazie grupowej jego zespół pokonał 5:0 Polskę prowadzoną przez Czesława Michniewicza. W 2021 roku de la Fuente poprowadził Hiszpanów podczas turnieju olimpijskiego w Tokio, gdzie udało się dotrzeć do finału, ale tam lepsza okazała się Brazylia (1:2). 

Wielki powrót Ramosa?

Co oznacza zmiana selekcjonera? Być może do drużyny wróci jej stary lider.

- Nie rozmawiałem jeszcze z żadnym zawodnikiem, bo to nie jest ten moment. Znam ich i oni znają mnie, porozmawiamy, kiedy nadejdzie odpowiedni czas. Postaram się wydobyć z każdego gracza to, co najlepsze, czytać grę tak, aby Pedri i Gavi czuli się jeszcze bardziej komfortowo. Na pewno przed nikim nie zamykam drzwi. Sergio Ramos może wrócić do kadry, ale wszystko zależy od jego formy - zapowiedział nowy selekcjoner.

Sergio Ramos, 36-letni stoper PSG, ma na koncie 180 spotkań w kadrze, a w gablocie z trofeami m.in. dwa mistrzostwa Europy oraz wygrany mundial. Ostatni raz w reprezentacji zagrał jednak w marcu 2021 roku.

- Cieszę się także, że Busquets [34 lata] chce kontynuować karierę, bo on żyje futbolem. Nie przeszłością, ale teraźniejszością i przyszłością. I myślę, że wciąż ma wiele do zaoferowania hiszpańskiemu futbolowi - oświadczył de la Fuente.

Więcej o: