Selekcjoner Iranu kontra niemiecka legenda. "Hańba. Oczekujemy twojej rezygnacji"

"Bez względu na to, jak bardzo szanuję to, co zrobiłeś na boisku, uwagi o kulturze Iranu, reprezentacji Iranu i moich zawodnikach są hańbą dla futbolu" - tymi słowami Carlos Queiroz zwrócił się na Twitterze do Juergena Klinsmanna, który w ostatnim czasie w BBC negatywnie wypowiadał się na temat Iranu oraz kadry prowadzonej przez Queiroza.

W piątek reprezentacja Iranu po szalonej końcówce wygrała 2:0 z Walią. Piłkarze Carlosa Queiroza od 86. minuty grali w przewadze, a w doliczonym czasie gry zdobyli dwie bramki, które dały im 3 punkty. Po spotkaniu Juergen Klinsmann nie wypowiedzial się pozytywnie o Iranie. Były piłkarz w studio BBC skrytykował kulturę gry. Chodziło mu m.in. o emocjonalne reakcje ławki czy dyskusje z arbitrami. - To jest ich kultura. Queiroz tam pasuje - powiedział Niemiec. 

Zobacz wideo Wysoka ocena Zielińskiego. "Ten gol dał nam komfort gry i wiarę"

Carlos Queiroz odpowiedział Klinsmannowi. "Hańba dla futbolu"

Wypowiedzi Klinsmanna nie spodobały się selekcjonerowi reprezentacji Iranu, który zdecydował się odpowiedzieć Niemcowi na Twitterze. "Drogi Juergenie. Podjąłeś inicjatywę i nazwałeś mnie Carlos, więc uważam, że właściwe jest zwracanie się do ciebie Juergen. Prawda? Nawet nie znając mnie osobiście, kwestionujesz mój charakter z typową uprzedzoną oceną wyższości" - zaczął Queiroz.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Statystyki Piotra ZielińskiegoZieliński nawet nie spojrzał na Michniewicza. Gdy go zabrakło, Polska dostała drugie życie

"Bez względu na to, jak bardzo szanuję to, co zrobiłeś na boisku, te uwagi o kulturze Iranu, reprezentacji Iranu i moich zawodnikach są hańbą dla futbolu" - dodał 69-latek. Aby wpłynąć na postrzeganie tego kraju przez Klinsmanna, zaprosił go na zgrupowanie reprezentacji Iranu. "Spotkasz się z irańskimi graczami i nauczysz się od nich o kraju, mieszkańcach Iranu, poetach i sztuce, algebrze i kulturze perskiej..." - czytamy.

Szkoleniowiec zwrócił się także do FIFA i zasugerował rezygnację Klinsmanna z pełnionej przez niego funkcji w federacji. "Jednocześnie będziemy z pełną uwagą śledzić, jaka będzie decyzja FIFA dotycząca twojej pozycji jako członka Grupy Studiów Technicznych Katar 2022. Bo oczywiście oczekujemy twojej rezygnacji" - zakończył selekcjoner reprezentacji Iranu.

"Nikt nie chciał, żebym grał". Reprezentant Polski błyszczy na MŚ 2022. Bezcenny

We wtorek reprezentacja Iranu zmierzy się ze Stanami Zjednoczonymi w meczu, który może zapewnić im historyczny awans do 1/8 finału mistrzostw świata. Pierwszy gwizdek o 20:00.

Więcej o: