Sytuacja w grupie E. Niemcy na krawędzi [TABELA]

Pokaz siły Hiszpanów i upadek Niemców w 8 minut. Już po pierwszej kolejce nie ma nudy w grupie E na mistrzostwach świata w Katarze. Piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego prowadzą w grupie po zlaniu Kostaryki, a Japonia jest sensacyjnym wiceliderem po pokonaniu Niemiec.

Grupa E na mistrzostwach świata zapowiadała się mało pasjonująco. Dwaj potentaci z Europy w postaci Niemców i Hiszpanów oraz Japonia i Kostaryka, które mogłyby ewentualnie pokusić się o małą niespodziankę. Tego, co jednak wydarzyło się już w pierwszych meczach fazy grupowej nie mógł przewidzieć nikt na świecie.

Zobacz wideo

Hiszpanie dominują, a Niemcy po raz kolejny rozczarowują. Ciekawie w grupie E

Być może ktoś pokusił się o obstawienie wygranej Japonii nad Niemcami, ale nikt nie mógł przewidzieć, jak to spotkanie się potoczy. Gol z karnego Ilkaya Guendogana w pierwszej połowie dał prowadzenie naszym zachodnim sąsiadom, którzy prowadzili grę, ale byli narażeni na szybkie kontry Japończyków.

W drugiej połowie obraz gry nie zmieniał się za bardzo. Niemieccy gracze dominowali na boisku, ale marnowali kolejne okazje. A swoich za to nie zmarnowali Japończycy, którzy w osiem minut, za sprawą Ritsu Doana i Takumy Asano powalili Niemców na kolana. Tym samym sprawili drugą sensację podczas tegorocznego mundialu wygrywając 2:1. Pierwszą była porażka Argentyny z Arabią Saudyjską.

W drugim spotkaniu grupy E nie było niespodzianki, nie było emocji, a była pełna dominacja Hiszpanii, która rozbiła, wręcz zmiotła Kostarykę wygrywając 7:0. Podopieczni Luisa Enrique już po 31 minutach prowadzili 3:0 i dalej kontrolowali wydarzenia na boisku. Kostaryka nie pokazała nic, a Hiszpanie pokazali reszcie, że trzeba się z nimi liczyć podczas turnieju.

To wszystko sprawia, że druga kolejka będzie niezwykle ciekawa. W niej czeka nas hitowe spotkanie Niemców z Hiszpanami. Dla mistrzów świata z 2014 roku to już mecz o być, albo nie być na mundialu w Katarze. W drugim meczu Kostaryka zagra z Japonią. Oba mecze zostaną rozegrane w niedzielę, 27 listopada.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Tabela grupy E na mistrzostwach świata w Katarze:

  1. Hiszpania 3 pkt, 7-0,
  2. Japonia 3 pkt, 2-1,
  3. Niemcy 0 pkt, 1-2,
  4. Kostaryka 0 pkt, 0-7.
Więcej o: