Deklasacja. Młodzieżowa reprezentacja Polski rozbita przez Niemców

Reprezentacja Polski U-19 przegrała aż 0:3 z rówieśnikami z Niemiec. Podopieczni Marcina Brosza rozgrywają towarzyski turniej na Malcie. Jan Żuberek nie wykorzystał rzutu karnego.

Reprezentacja Polski Czesława Michniewicza ma za sobą pierwszy mecz na mundialu w Katarze (0:0 z Meksykiem), ale dzień po tym wydarzeniu grali też inni kadrowicze. Zespół u-19 Marcina Brosza przegrał w meczu sparingowym z rówieśnikami z Niemiec.

Młodzieżowa reprezentacji Polski przegrywa z Niemcami

Selekcjoner Marcin Brosz, który w przeszłości prowadził Piasta Gliwice czy Górnika Zabrze, zabrał 20 zawodników na towarzyski turniej rozgrywany na Malcie. Wśród nich znaleźli się m.in. Iwo Kaczmarski (Empoli FC), Antoni Kozubal (Lech Poznań), Maximilian Oyedele (Manchester United), czy Jan Żuberek (Inter Mediolan). Spotkanie nie ułożyło się jednak młodym Polakom. W 33 minucie wynik meczu otworzył Brajan Gruda, a w drugiej połowie dzieła dopełnili w 76 minucie Muhammed Damar (rzut karny) oraz pięć minut później Nicolo Tresoldi.

Wynik mógł być jednak inny. Polscy napastnicy nie mieli w ostatnim czasie szczęście do rzutów karnych. Przeciwko Meksykowi na mundialu nie trafił Robert Lewandowski, a dzień później z jedenastu metrów nie trafił inny reprezentant Polski - Jan Żuberek z Interu Mediolan. Podopieczni selekcjonera Marcina Brosza spróbują odegrać się już 26 listopada przeciwko Portugalii oraz z Maltą (29.11).

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Marcin Brosz jest trenerem reprezentacji Polski U19 od 19 stycznia 2022 roku, kiedy to przejął drużynę po Mariuszu Rumaku, który nie zdołał zakwalifikować się na młodzieżowe mistrzostwa Europy, tracąc wszelkie szanse po remisie 2:2 z Ukrainą. Były szkoleniowiec Górnika Zabrze prowadził reprezentację w czterech meczach, odnosząc dwa zwycięstwa i dwie porażki.