Znakomity bieg Polki. Rekord pobity. Zabrakło tylko medalu

Alicja Konieczek pobiła rekord życiowy w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Jednak czas 9:25.15 nie dał jej medalu, bo zmagania zakończyła na czwartej pozycji. Złoto wywalczyła Albanka Luiza Gega.

Alicja Konieczna zasłużyła na słowa uznania podczas finału biegu na 3000 metrów kobiet z przeszkodami podczas mistrzostw Europy w Monachium. Reprezentantka Polski początkowo utrzymywała się w czołówce, ale z biegiem dystansu rywalizujące o medal zawodniczki uciekły.

Alicja Konieczek pobiła rekord życiowy, ale do medalu zabrakło

Konieczek cały czas trzymała jednak własne tempo, które dawało jej miejsce w czołowej dziesiątce. Na dwa okrążenia przed końcem zaczęła się jednak przesuwać. Rywalki słabły, a nasza zawodniczka zachowała siły.

Ostatnie okrążenie Alicja Konieczna rozpoczynała na czwartej pozycji, uciekając od piątej Turki Guvenc. Polka nie spodziewała się, że na ostatnich metrach Elizabeth Bird zacznie słabnąć. Gdyby bieg potrwał jeszcze kilkadziesiąt metrów, to Brytyjka mogłaby stracić swoje trzecie miejsce na rzecz Koniecznej.

Polka ostatecznie zajęła czwarte miejsce, bijąc rekord życiowy czasem 9:25.15. To trzeci wynik w historii polskich biegów na tym dystansie. Po złoto sięgnęła Luiza Gega, która z czasem 9:11.31 pobiła rekord mistrzostw Starego Kontynentu. Zdobyła też pierwsze złoto dla Albanii w historii ME. Druga była Niemka Lea Meyer 9:15.35.