Polska sobota w Monachium. Tak wygląda klasyfikacja medalowa

Reprezentacja Polski zajmuje dziewiąte miejsce w klasyfikacji medalowej Mistrzostw Europejskich 2022. To efekt dwóch medali zdobytych w sobotę.

Mistrzostwa Europejskie (czyli multidyscyplinarne mistrzostwa Europy) rozgrywane są po raz drugi w historii. Rozpoczęły się one 11 sierpnia w Monachium, a zakończą w niedzielę. Podczas mistrzostw nowe dyscypliny to: siatkówka plażowa, kajakarstwo, wspinaczka sportowa i tenis stołowy.

Dwa medale w sobotę i awans na dziewiąte miejsce

W sobotę Polacy zdobyli już dwa medale. Najpierw Katarzyna Zdziebło, została wicemistrzynią Europy w chodzie na 20 km. Wygrała Greczynka Antigoni Ntrismpioti. Potem sukces odniosły polskie kajakarki. Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły mistrzostwo Europy w kajakarstwie w konkurencji K-2 na dystansie 500 metrów.

Po tych dwóch medalach reprezentacja Polski awansowała na dziewiąte miejsce w klasyfikacji medalowej Mistrzostw Europejskich. Biało-czerwoni wywalczyli cztery złote, dziesięć srebrnych i dwanaście brązowych medali. W sumie wywalczyli 26 medali. Więcej od nich zdobyły tylko cztery reprezentacje: Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch i Francji.

Biało-czerwoni w sobotę będą mieć jeszcze szanse na kolejne szanse na zdobycie medali. W finałach swoich kategorii wystąpią m.in. Anna Wielgosz czy sztafety 4 x 400 metrów kobiet i mężczyzn.