Polscy koszykarze w ćwierćfinale MŚ 3x3. Zacięta walka o medale

Reprezentacja Polski koszykarzy 3x3 awansowała do ćwierćfinału mistrzostw świata w Antwerpii. Polacy po emocjonującym meczu pokonali Mongolię 20:17. W meczu o półfinał zagrają z Belgami.

Po środowym zwycięstwie z Japonią (21:13) i wysokiej porażce z Holandią (7:19) reprezentacja Polski koszykarzy 3x3 w składzie Przemysław Zamojski - Łukasz Diduszko - Szymon Rduch - Paweł Pawłowski musiała w piątek walczyć o fazę pucharową mistrzostw świata. W spotkaniu z Chińczykami Biało-Czerwoni nie mogli zawieść i nie zawiedli. Polacy wygrali 19:15 i na mecz przed końcem fazy grupowej byli już pewni gry w 1/8 finału mistrzostw. W drugim meczu ulegli jednak Łotyszom aż 9:22.

Polacy w ćwierćfinale MŚ w koszykówce 3x3

W sobotę Polacy zagrali mecz o ćwierćfinał mistrzostw, a ich rywalem była reprezentacja Mongolii. Początek spotkania zwiastował spore emocje, bo obie drużyny toczyły wyrównany bój. W końcu, na cztery minuty przed końcem Polacy odskoczyli rywalom na sześć punktów. To jednak nie oznaczało, że kibice mogli odetchnąć. Końcówka była nerwowa, bo na minutę przed końcem różnica wynosiła już tylko dwa punkty. Na szczęście, ostatnie słowo należało do Biało-Czerwonych. Dołożyli kilka kolejnych celnych rzutów i wygrali 20:17. To zwycięstwo dało im awans do ćwierćfinału.

W nim Polacy zmierzą się z reprezentacją Belgii, czyli gospodarzami turnieju. To będzie wyjątkowo trudne wyzwanie. Belgijska ekipa w swojej grupie zanotowała komplet czterech zwycięstw z Egiptem, Słowenią, Austrią i Stanami Zjednoczonymi. Ten mecz odbędzie się jeszcze dzisiaj o godzinie 17:30.

Przypomnijmy, że w Antwerpii rywalizują również polskie koszykarki. Im poszło jeszcze lepiej niż panom. Polki wygrały cztery mecze w grupie i awansowały bezpośrednio do ćwierćfinału. Zostanie on rozegrany w sobotę o godzinie 20:15. Rywalkami Polek będą Litwinki.