Marcin Gortat wśród 100 najbogatszych Polaków. Lewandowscy jeszcze wyżej

Marcin Gortat po raz pierwszy znalazł się na liście 100 najbogatszych Polaków sporządzonej przez tygodnik "Wprost". Łodzianin uplasował się w redakcyjnym rankingu na 97. miejscu. Nieco wyżej w zestawieniu znajdziemy Roberta i Annę Lewandowskich.
Zobacz wideo

Co roku tygodnik "Wprost" przygotowuje listę 100 najbogatszych Polaków. Po raz pierwszy w redakcyjnym zestawieniu znalazł się Marcin Gortat. Były zawodnik Orlando Magic i Washington Wizards uplasował się na 97. miejscu, a jego majątek szacowany jest na 400 milionów złotych. 

"Grając w NBA, udało mu się uzbierać gigantyczny majątek, który inwestuje przede wszystkim w nieruchomości. W Stanach ma cztery rezydencje: dwie w Arlington [...] i dwie kolejne w Orlando na Florydzie. W tym samym mieście ma restaurację Urbain 40, która specjalizuje się w rybach i owocach morza. Gortat jest też właścicielem wielu nieruchomości w Warszawie i Łodzi, gdzie się urodził [...]. Oprócz klubowych pensji z NBA, zarabia też potężne pieniądze na reklamach. Rocznie z tego tytułu może mu wpływać na konto nawet 10 mln zł [...]. Najnowszym pomysłem na biznes Marcina Gortata ma być produkcja filmowa " – wyliczają autorzy rankingu.  

Wprost: Marcin Gortat wśród 100 najbogatszych Polaków. W rankingu znajdziemy też małżeństwo Lewandowskich

Gortat zadebiutował w NBA jedenaście lat temu. Ostatnim "przystankiem" 35-latka było Los Angeles Clippers, którego barw bronił od czerwca 2018 do lutego 2019 roku. Od tego czasu Łodzianin pozostaje bez klubu. 

Na 88. miejscu listy znajdziemy małżeństwo Roberta i Anny Lewandowskich, których majątek jest wart 450 milionów zł, czyli o 97 milionów zł więcej niż przed rokiem (wtedy Lewandowscy zajęli 94. miejsce). 

Pierwszą pozycję w zestawieniu 100 najbogatszych Polaków wg tygodnika "Wprost" zajął Michał Sołowow, który może pochwalić się majątkiem o wartości 12,1 miliarda zł. 

 
Więcej o:
Copyright © Agora SA