BC Chimki niespodziewanie odpadły z ligi VTB

Drużyna BC Chimki, która w fazie grupowej nie przegrała żadnego meczu, odpadła już w ćwierćfinale ligi VTB, przegrała trzy razy z Niżny Nowogród.

Chimki były najlepszym zespołem rundy zasadniczej, wygrały wszystkie 18 spotkań, w tym dwa z CSKA Moskwa. W ćwierćfinale trafiły na Niżny Nowogród, który wcześniej musiał jeszcze walczyć w 1/8 finału, gdzie wyeliminował Astanę.

W ćwierćfinale, gdzie gra się do trzech zwycięstw, doszło do dużej niespodzianki, bo Niżny Nowogród zakończył rywalizację już w trzech meczach - najpierw wygrał dwukrotnie na wyjeździe 78:76 i 76:70, a następnie przypieczętował awans w swojej hali - 84:64.

Zespół Niżny Nowogród w całej serii zagrał bardzo zespołowo, a właściwie w każdym meczu miał innego bohatera. W spotkaniu nr 1 był to Semen Antonow (21 pkt), w meczu nr 2 - Taylor Rochestie (24), a w spotkaniu nr 3 Dijon Thompson (20).

W Chimkach jedynym koszykarzem, który nie powinien się wstydzić tej rywalizacji jest Kresimir Loncar, który w żadnym meczu nie rzucił mniej niż 10 pkt, w sumie w serii uzbierał ich 39. 37 pkt rzucił w sumie Petteri Koponen, ale on zawalił spotkanie nr 2, w którym zdobył zaledwie dwa punkty.