Liga VTB. Andrew Goudelock został MVP rundy zasadniczej!

Znamy już najlepszego koszykarza rundy zasadniczej ligi VTB w tym sezonie. Został nim obrońca Uniksu Kazań, 25-letni Amerykanin Andrew Goudelock.

Mecze ligi VTB stały w tym sezonie na wysokim poziomie, na parkietach nie brakowało popisów gwiazd, ale jak wybrano najlepszego gracza rundy zasadniczej? Pod uwagę brano comiesięczne klasyfikacje na MVP oraz najlepszą piątkę danego miesiąca, statystyki zawodników, głosy fanów w internecie oraz opinie ekspertów z ligi VTB i dziennikarzy.

Po zsumowaniu wszystkich głosów okazało się, że najlepszym graczem rundy zasadniczej w tym sezonie został Goudelock, który zdobył 12 pkt i w ostatecznej klasyfikacji wyprzedził Jamesa Augustina (BC Chimki, 11 pkt) oraz Williego Deane'a (Krasny Oktyabr, 9 pkt).

Goudelock rozegrał w tym sezonie 16 spotkań, w których rzucał średnio 20,1 pkt (drugi strzelec ligi), miał 2,8 asysty i 1,9 zbiórki. To m.in. on poprowadził Uniks do pierwszego miejsca w grupie A, ze znakomitym bilansem spotkań 17-1. W trakcie rundy zasadniczej Goudelock zdobył nagrodę MVP stycznia, cztery razy był też wybierany do najlepszej piątki miesiąca - w październiku, listopadzie, styczniu i lutym.

- Dziękuję za to wyróżnienie, ale muszę się nim podzielić z moimi kolegami z drużyny oraz z trenerami. Bo siła Uniksu tkwi w grze zespołowej. Nawet jeśli jednemu z nas nie idzie w jakimś meczu, to inni są zawsze gotowi, aby go zastąpić - powiedział Goudelock.

MVP rundy zasadniczej to niejedyna nagroda, jaką przyznała liga VTB.

Najlepszymi młodymi graczami ligi zostali obrońca Triumpha Dmitrij Kulagin oraz skrzydłowy Neptunasa Edgaras Ulanovas.

Najlepszym szóstym graczem jest skrzydłowy BC Chimki James Augistine.

Najlepszym obrońcą ligi został Aleksander Kaun z CSKA Moskwa.

A na trenera roku wybrano szkoleniowca BC Chimki Rimasa Kurtinaitisa, który wygrał ze swoją drużyną wszystkie 18 spotkań w rundzie zasadniczej.

Do najlepszej piątki rundy zasadniczej wybrano: Goudelocka, Augustine'a, Kauna, obrońcę Triumpha Cory'ego Higginsa i obrońcę Lietuvosu Rytas Martynasa Geceviciusa.