Nie żyje Damian Musiał. Nie mógł poddać się leczeniu

Nie żyje Damian Musiał. Zawodnik armwrestlingu i żołnierz wojska polskiego był medalistą mistrzostw oraz Pucharu Polski.

Damian Musiał zmarł w sobotę, 12 lutego. "Uroczystość pogrzebowa Porucznika Damiana Musiała odbędzie się w piątek (18.02) o godzinie 13:00 w Parafii św. Jakuba Apostoła w Dąbrowie Zielonej" - czytamy na facebookowym profilu absolwenta Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie.

Zobacz wideo Wieczysta sunie w górę. Odważna deklaracja Peszki

Przyczyną śmierci Musiała był rak żołądka. Przez zaawansowany stan choroby i słaby stan zdrowia mężczyzna nie mógł poddać się chemioterapii. Wraz z rodziną i przyjaciółmi Musiał szukał alternatywnych sposobów leczenia.

Luciano Spalletti na pomeczowej konferencji prasowej: FC Barcelona 1-1 SSC Napoli w 1/16 finału Ligi Europy.Trener Napoli tłumaczy, co stało się z Piotrem Zielińskim

Damian Musiał nie żyje

W tym celu zorganizowano zbiórkę na portalu Zrzutka.pl, na której udało się zebrać 140 tys. złotych. Obecnie zbiórka ma zostać przekwalifikowana na "pomoc rodzinie w sprawach związanych z pogrzebem oraz wsparcie w najtrudniejszych chwilach w życiu rodziny".

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Musiał, który był porucznikiem wojska polskiego, był też zawodnikiem armwrestlingu, czyli siłowania na rękę. Zawodnik klubu "Tytan" Jaworzno zdobywał medale mistrzostw Polski w kategorii do 70 kilogramów.

Therese JohaugLider klasyfikacji medalowej ZIO może pobić historyczny rekord złotych medali

W ubiegłym roku wystąpił na Pucharze Polski w Jastrzębiej Górze. Musiał zajął tam 1. miejsce w siłowaniu na prawą rękę oraz 3. miejsce w rywalizacji na lewą rękę. 

Więcej o: