Koszmarny wypadek 11-latki w czasie treningu. Nadzieja igrzysk w Tokio zabrana helikopterem do szpitala [WIDEO]

11-letnia skaterka Sky Brown miała fatalnie wyglądający upadek podczas treningu. Młoda zawodniczka wypadła z rampy i spadła na głowę oraz brzuch. Ma uszkodzoną czaszkę, ale jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Brown podczas treningu zjeżdżała z rampy i prawdopodobnie chciała ją przeskoczyć i wykonać trick w powietrzu. Straciła jednak panowanie nad deskorolką, a ta wysunęła się jej spod nóg. Zawodniczka upadła na ziemię, uderzając mocno głową i obijając brzuch. 

Zobacz wideo Borek o kontrakcie promotorskim z TVP Sport i odejściu z Polsatu

Fatalny wypadek młodej skaterki. Ma uszkodzoną czaszkę 

Gdy na miejscu pojawiła się karetka, Brown była nieprzytomna. Lekarze wezwali helikopter. Pierwszej nocy po wypadku nie było pewne, czy życiu reprezentantki Wielkiej Brytanii w skateboardingu nic nie zagraża. Na szczęście stan 11-latki znacznie się poprawił. Ma jednak sporo urazów - połamane kości prawego barku, uszkodzoną czaszkę i żebra. Najbliższe tygodnie spędzi w szpitalu dochodząc do siebie po, jak sama opisała, "najgorszym upadku w jej życiu". 

 

Skaterka w przyszłym roku może stać się jedną z sensacji igrzysk olimpijskich w Tokio. Brown chce na nich wystartować, będąc jedną z najmłodszych olimpijek w historii sportu. Lekarze twierdzą, że do tego czasu powinna już być w pełni sił. Podczas igrzysk w stolicy Japonii deskorolka będzie debiutować jako nowa dyscyplina olimpijska. 

Przeczytaj także:

Więcej o: