Rocky Balboa powraca! Sylvester Stallone w nowym wcieleniu

"40 Years of Rocky: The Birth of Classic" to tytuł filmu dokumentalnemu poświęconemu historii powstawania kultowej serii "Rocky". Oficjalnie wiadomo, że narratorem w materiale będzie sam główny aktor - Sylvester Stallone. Premiera dokumentu odbędzie się w najbliższą niedzielę, 7 czerwca.

Wszyscy fani kina i sportów walki znają historię Rocky'ego, który porzucił bokserskie marzenia, jednak niespodziewanie stanął przed szansą walki o tytuł mistrza świata w wadze ciężkiej. Dokument "40 Years of Rocky: The Birth of Classic" przedstawi zakulisowe historie, nieopublikowane materiały czy ujęcia z prób. Dostęp do produkcji będą miały jedynie osoby, posiadające pakiet z amerykańską telewizją Epix. 

 

Rocky Balboa wraca na ekrany wielkiego kina w nieco innym wcieleniu

Film dokumentalny wyreżyserowany został przez Derecka Wayne'a Johnsona. Oficjalnie wiadomo, że narratorem będzie sam główny bohater - Sylvester Stallone, który w 1977 roku otrzymał nominacje do Oscara w kategoriach najlepszego aktora pierwszoplanowego oraz najlepszego scenariusza oryginalnego za film "Rocky".

Zobacz wideo "To przykre, że Tyson po 50-tce musi jeszcze boksować"

Wiadome jest, że Sylvester Stallone nie porzucił filmów o tematyce bokserskiej. Swego rodzaju kontynuacją historii Rocky'ego Balboa jest Adonis Johnson, czyli syn Apollo Creeda, niegdyś rywala Rocky'ego z 1976 roku. Aktor zagrał w dwóch częściach filmu "Creed: Narodziny Legendy" (2015) oraz "Creed II" (2018). 

Wciąż nie podano informacji czy film zostanie udostępniony szerszemu gronu i trafi do dystrybucji na cały świat. Warto wspomnieć, że pierwsza część serii wyreżyserowana przez Johna G. Avildsena zarobiła 225 milionów dolarów. Dodatkowo "Rocky" w 1977 roku zdobył trzy Oscary, w tym jeden za najlepszy film oraz Złoty Glob za najlepszy dramat. 

Więcej o: