Damian Janikowski pokonany na gali KSW 63! Co za debiut. Ścisła czołówka

Były mistrz Babilon MMA Paweł Pawlak (19-5-1) zanotował udany debiut w Konfrontacji Sztuk Walki, pokonując jednogłośnie na punkty Damiana Janikowskiego (6-4) podczas gali KSW 63 w Warszawie. Pawlak pokazał w ten sposób, że znajduje się w ścisłej czołówce kategorii średniej w kraju.

Pierwsza runda stała na wyrównanym poziomie, choć z delikatnym wskazaniem na Pawła Pawlaka. "Plastinho" przedstawiał bardziej wszechstronny wachlarz ataków, próbując kopania i prezentując dobrą pracę na nogach. Mimo to przyjął kilka mocnych ciosów od Janikowskiego.

Zobacz wideo Janikowski czy Pawlak? "Większą presję ma Damian, bo on jest gwiazdą KSW"

Mamed KhalidovMamed Chalidow grzmi! I apeluje do szefów KSW: Mam już dość, obudźcie się

Trzy rundy ze wskazaniem na Pawlaka

Druga runda to również przewaga Pawlaka, który wyraźnie dyktował warunki w walce. Zawodnik Octopusu Łódź był szybszy, ale mimo to w samej końcówce rundy popełnił błąd i dał się sprowadzić do parteru. Ostatnia runda miała podobny przebieg, ale sędziowie jednogłośnie zadecydowali, że Paweł Pawlak pokonał Damiana Janikowskiego. Były zawodnik UFC i mistrz Babilon MMA zanotował więc udany debiut w szeregach organizacji KSW.

Arkadiusz Wrzosek, kickboxer i wierny fan Legii WarszawaPolski kickboxer przed życiową szansą! Zawalczy z legendą K1! "To dzięki Legii Warszawa"

Dla brązowego medalisty olimpijskiego w zapasach była to już czwarta porażka w MMA. Dwa poprzednie pojedynki wygrał - w październiku 2020 roku z Andreasem Gustafssonem i w marcu 2021 roku z Jasonem Radcliffem. Łodzianin z kolei odniósł 19. zwycięstwo w zawodowej karierze i jest niepokonany od grudnia 2018 roku.

Więcej o: