Sensacyjne starcie dwóch legend KSW?! Mamed: Jestem otwarty

Dwie największe legendy KSW, to Mamed Chalidow i Mariusz Pudzianowski. I choć na co dzień Czeczen walczy w dywizji średniej, a Polak w kategorii ciężkiej, to być może się spotkają razem w klatce! - Jestem na to otwarty - mówi mistrz wagi średniej.

W październiku 2020 roku Mamed Chalidow (35-7) w oszałamiającym stylu znokautował Scotta Askhama (19-5) i powrócił na tron wagi średniej (Do 84 kg) KSW. 40-latek potrzebował zaledwie 36 sekund, aby udanie się zrewanżować Brytyjczykowi. Tuż po gali Łukasz "Juras" Jurkowski spytał Macieja Kawulskiego o dopełnienie trylogii pomiędzy Chalidowem a Askhamem. - Trzecia walka? Tak, to byłoby sprawiedliwe rozwiązanie. I myślę, że do niego dojdzie, ale wątpię, że to się stanie od razu - oświadczył współwłaściciel KSW. Kto więc może zostać najbliższym rywalem mistrza? 

Zobacz wideo Jurkowski: Mariusz mówił do mnie, żebym się poddał, bo mi łeb rozbije

Ostatnio temat starcia z Askhamem ucichł. Spekulowano, że do klatki z Czeczenem może wejść Roberto Soldić, który rozprawił się z rywalami w kategorii do 77. kg i szuka wyzwań w średniej dywizji. Z Mamedem chciałby się także zmierzyć Cezary Kęsik, jednak Polak ostatnio przegrał z Abusupiyanem Magomedovem, więc teraz powinien się odbudować, zanim rzuci wyzwanie zawodnikom z czołówki. Okazuje się, że do walki z Mamedem jest przymierzana inna legenda KSW - Mariusz Pudzianowski.

Norman Parke wygrał walkę wieczoru na FAME MMA 10FAME MMA demoluje konkurencję. Gwiazda zdradziła wyniki sprzedaży ostatniej gali

- Kilka dni temu w wywiadzie powiedziałem, że jeżeli mi zaproponują, to jestem otwarty na takie rozwiązanie. Gdyby to było freakowa walka z jakimś freakiem, to bym odmówił. Nie interesuje mnie coś takiego. A Pudzianowski jest stuprocentowym zawodnikiem i sportowcem - powiedział Chalidow w rozmowie z portalem InTheCage.pl.

 

Do tej pory Mamed dwukrotnie walczył w wyższej kategorii niż do 84 kg, ale obie walki z Tomaszem Narkunem (93 kg) przegrał. W starciu z Pudzianowskim Czeczen miałby ogromną przewagę szybkościową, kondycyjną i techniczną. Po stronie Polaka byłaby siła.

KSW 43. W trzeciej walce pokazali się doświadczeni zawodnicy: Norman Parke i Łukasz Chlewicki. Walkę wygrał Parke jednogłośną decyzją sędziów. Na koniec zafundował Chlewickiemu potężną serię ciosów, co przypieczętowało jego zwycięstwoByły zawodnik UFC wyzywa polskiego celebrytę do walki na FAME MMA. "Pokażcie kasę"

Co słychać u Pudziana?

Kilka dni temu Pudzian pokonał Łukasza Jurkowskiego przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie. Na gali KSW 61 "Juras" pokazał dużą wolę walki i mimo że był już bardzo zmęczony, to cały czas dążył do wygranej. Jurkowski próbował pokonać rywala kopnięciami z obrotu, ale nie udało mu się skutecznie trafić przeciwnika. Natomiast Pudzianowski w każdej rundzie sprowadził rywala do parteru i w końcu go zdominował.

Starcie Mameda i Pudzianowskiego wygenerowałoby ogromne zainteresowanie. Nawet Jan Błachowicz, mistrz UFC, nie cieszy się taką popularnością w Polsce, co oni.