Eksperci zaskoczeni walką "Pudziana" z "Jurasem". "To była wojna"

Mariusz Pudzianowski pokonał przed czasem Łukasza Jurkowskiego w walce wieczoru gali KSW 61. Eksperci są zachwyceni przebiegiem walki i nie mają wątpliwości, że był to wyjątkowy pojedynek.

Zestawienie Mariusza Pudzianowskiego z Łukaszem Jurkowskim od samego początku wzbudzało skrajne emocje wśród kibiców. Część była zachwycona, a część uważała, że starcie legend KSW to typowy freak-fight. Obaj zawodnicy nic sobie jednak z tego nie robili i zapowiadali, że zrobią prawdziwe show w oktagonie.

Zobacz wideo Jurkowski: Mariusz mówił do mnie, żebym się poddał, bo mi łeb rozbije

Rzeczywiście zgodnie z zapowiedziami "Pudziana" i "Jurasa" walka była niezwykle emocjonująca. Obaj Panowie pokazali kilka spektakularnych ciosów, po których przeciwnik lekko chwiał się na nogach. Mało kto spodziewał się, że obejrzymy trzecią rundę. W jej trakcie jednak zupełnie wyczerpany Jurkowski nie reagował już prawie na kolejny grad ciosów rywala i walka musiała zostać przerwana. 

Łukasz Jurkowski i Maciej KawulskiWłłaściciel KSW jednoznacznie o przyszłości Jurkowskiego w KSW

Eksperci zgodni co do oceny walki wieczoru KSW 61. "To była wojna"

Kibice i eksperci od razu po walce wyrazili swoje opinie na jej temat w mediach społecznościowych. Ci drudzy byli zgodni - walka była niezwykle emocjonująca, a obie legendy dały prawdziwe show zgodnie ze swoimi zapowiedziami. 

- To była wojna! Wygrana idzie do Pudziana, ale wielkie serce pokazał Juras - napisał na Twitterze dziennikarz Przemysław Garczarczyk.

Równie zachwycony starciem, które sam zorganizował był jeden ze współwłaścicieli KSW Martin Lewandowski. - Niesamowite. Walka, na którą liczyć, między dwoma legendami! - napisał na Twitterze.

- Mariusz chciał wciągnąć Łukasza w dalszą część walki i to zrobił. Tak jak Łukasz powiedział, 6-8 tygodni nie da się oszukać. Pudzian silniejszy i ciężki do znokautowania. Był ostrożny i wygrał. Zasłużenie. Ale takie smutne zakończenie tego pojedynku i tej gali trochę - podsumował natomiast dziennikarz Maciej Turski.

Wymowny wpis Pudzianowskiego po walcePudzianowski opublikował emocjonalny wpis po walce. "To jest lepsze niż wygrana"

Zachwyceni sobotnią walką wieczoru są także przedstawiciele piłki nożnej. Były reprezentant Polski Sebastian Mila i bramkarz FC Augsburg Rafał Gikiewicz pochwalili przede wszystkim Łukasza Jurkowskiego