Absolutny hit! Błachowicz ma stanąć do walki z niepokonanym Israelem Adesanyą

Wszystko wskazuje na to, iż już w przyszłym roku dojdzie do hitowego pojedynku pomiędzy naszym rodakiem, mistrzem UFC dywizji półciężkiej, Janem Błachowiczem a niepokonanym czempionem kategorii do 84 kg, Israelem Adesanyą.

Nigeryjczyk już od jakiegoś czasu wyraża chęć sięgnięcia po najwyższe trofeum w jeszcze jednej dywizji. Polak również nie ma nic przeciwko, by stanąć z nim w szranki. Bardzo prawdopodobne, iż już wkrótce będą mieli okazję się skonfrontować.

Zobacz wideo Błachowicz po powrocie do Polski: Nie wiem, czy to się dzieje naprawdę

"Dana White powiedział mi, że wczoraj spotkał się z Israelem Adesanyą i ten przy okazji kolejnej walki zdecydowanie przejdzie do dywizji półciężkiej, by zmierzyć się z Janem Błachowiczem".

Niepokonany! Wielki hit wagi ciężkiej dla Usyka. Niepokonany! Wielki hit wagi ciężkiej dla Usyka. "Chce iść w ślady Holyfielda"

Adesanya rywalem Błachowicza?

Ta super-walka i ewentualne zwycięstwo „Cieszyńskiego Księcia”, z pewnością przyciągnie do niego wielu fanów, którzy zostaną na dłużej. Jan Błachowicz mistrzowski tytuł wywalczył na gali UFC 253, gdy w pięknym stylu pokonał amerykańskiego „Devastatora”, Dominicka Reyesa.

Ewa Brodnicka i Mikaela Mayer po walceEwa Brodnicka podzieliła ekspertów. Zadziwiające opinie. "Najlepsza walka w karierze"

Israel Adesanya natomiast dzierży tytuł od października minionego roku, gdy na UFC 243, już w 2. rundzie pokonał Roberta Whittakera. Dotychczas obronił go dwukrotnie, zwyciężając kolejno z Yoelem Romero oraz Paulo Costą.

Więcej o: