Trener Bayernu ujawnił prawdę o Lewandowskim. "Duże napięcie psychiczne"

Chociaż Robert Lewandowski nie był kontuzjowany ani chory, to nie zagrał w sobotnim meczu Bayernu Monachium z FC Koeln. Po spotkaniu nieobecność Polaka wytłumaczył trener Bawarczyków, Hansi Flick.

Robert Lewandowski nie znalazł się w kadrze Bayernu Monachium na sobotnie spotkanie ligowe z FC Koeln. Absencja polskiego napastnika nie wynikała z choroby ani kontuzji. To tylko prewencja. Lewandowski z każdym kolejnym rokiem kariery coraz mocniej dba o regenerację. Ostatnio zaskoczył wszystkich, gdy w meczu, w którym strzelił hat-tricka, poprosił o zmianę. Ma zmiennika w postaci Erica Maxima Choupo-Motinga i postanowił z tego korzystać. - Każde pół godziny mniej grania, gdy masz mecze co trzy dni i chcesz utrzymać wysoki poziom, znaczy bardzo wiele - mówił Lewandowski, tłumacząc tę zmianę. 

Zobacz wideo Jak poradził sobie Bayern, gdy Lewandowski odpoczywał? [ELEVEN SPORTS]

Flick wyjaśnił nieobecność Lewandowskiego

Lewandowski ostatnie spotkanie ligowe bez kontuzji czy zawieszenia za kartki opuścił ponad dwa lata temu. We wrześniu 2018 roku nie zagrał w meczu z Augsburgiem, zremisowanym przez Bayern 1:1.

Teraz mistrzowie Niemiec bez Polaka poradzili sobie lepiej. Bayern nie bez problemów pokonał FC Koeln 2:1. Gole dla zespołu Hansiego Flicka strzelili Thomas Mueller oraz Serge Gnabry. Po spotkaniu Flick wyjaśnił powody nieobecności Lewandowskiego.

Bayern poradził sobie bez Lewandowskiego, ale zastępca Polaka nie wypadł dobrzeBayern poradził sobie bez Lewandowskiego, ale zastępca Polaka nie wypadł dobrze

- Zawsze oczekuje się od niego, że w każdym meczu będzie grał na sto procent swoich możliwości i strzelał gole. To duże napięcie psychiczne. Krótka przerwa na pewno mu dobrze zrobi - powiedział niemiecki trener.

Po sześciu kolejkach Bundesligi Bayern prowadzi w tabeli z dorobkiem 15 punktów. Drugie miejsce z taką samą liczbą zajmuje Borussia Dortmund. Obie drużyny zagrają ze sobą już w najbliższy weekend. Lewandowski w pięciu występach w lidze zdobył aż 10 bramek.

Hoeness wskazał słabość Roberta Lewandowskiego i wskazał wzór. Hoeness wskazał słabość Roberta Lewandowskiego i wskazał wzór. "Nie ma tego co on"

Więcej o: