Gala UFC 249 odwołana! Sprawy wymknęły się spod kontroli

Według informacji, jaką podał dziennikarz ESPN, Brett Okamoto, gala UFC 249 zostaje odwołana ze względu na pandemię koronawirusa i nie odbędzie się w zaplanowanym terminie 18 kwietnia.

- UFC 249 zostało anulowane. Wszystkie gale UFC zostają przełożone na czas nieokreślony z powodu COVID-19. Dana White oznajmił, że był gotowy promować tę galę, jednak sprawy wymknęły się spod jego kontroli - napisał Okamoto na Twitterze.

Zobacz wideo Jędrzejczyk przegrała po świetnej walce.

Główny powód odwołania gali UFC 249

Jak wynika z rozmowy, którą reporter nagrał z Daną Whitem, powodem ostatecznej rezygnacji z organizacji gali 18 kwietnia były nalegania ze strony zarządu ESPN, czyli stacji, która transmituje UFC.

White potwierdził, że gala UFC 249 miała odbyć się w Tachi-Yokut Palace – kasynie na terenie indiańskiego rezerwatu i że ze swojej strony uczynił wszystko, co mógł, aby dopiąć to wydarzenie. Niestety, "prośba" ze strony najwyższych instancji głównego partnera telewizyjnego UFC przeważyła.

Kolejne trzy gale, które UFC planowało w najbliższych tygodniach, podobnie, jak UFC 249, zostają przeniesione na bliżej nieokreślony termin.

White zapewnił również, że organizacja zadba finansowo o swoich pracowników oraz zawodników, którzy chcieli walczyć w najbliższych tygodniach.

Zapewne nie bez znaczenia pozostaje fakt, że wpływowa senator stanu Kalifornia, Dianne Feinstein, wydała dziś oświadczenie, w którym mocno skrytykowała decyzję UFC i ESPN o kontynuowaniu planów związanych z numerowaną galą, mimo panującej na świecie pandemii koronawirusa.

Więcej o sportach walki przeczytasz na: inthecage.pl

Przeczytaj także:

Pobierz aplikację Sport.pl LIVE na Androida i na iOS-a

Sport.pl LiveSport.pl Live .