Golf. Adrian Meronk znów najlepszy

Najlepszy polski golfista amator ma świetny początek sezonu w NCAA. Adrian Meronk wygrał turniej Wolfpack Intercollegiate rozgrywany na polu w Raleigh (w stanie Północna Karolina). To jego drugi triumf w sezonie. A jego zespół The Buccaneers Tennessee zajął drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Meronk do ostatniej rundy walczył o samodzielne zwycięstwo, jednak ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanął razem z reprezentantem gospodarzy Davidem Cookiem. Ponownie kluczem do sukcesu okazała się stabilna gra i udana druga runda, którą Polak ukończył w 68 uderzeniach. Znaczny udział w drużynowym sukcesie ekipy z Tennessee miał również Christopher Hickman, uzyskując wynik gorszy od Meronka o zaledwie jedno uderzenie. Jednak postawa ich kolegów z zespołu nie pozwoliła na odrobienie strat do zwycięzców z Północnej Karoliny.

- Zagrałem bardzo solidne trzy rundy, co sprawia, że jestem zadowolony ze swojej dyspozycji w tym tygodniu. Myślę, że mogłem uniknąć kilku błędów przy puttowaniu, ale ogólnie cieszę się ze swojego zwycięstwa i wyniku całej drużyny. Mam nadzieję, że formę utrzymam jak najdłużej - powiedział reprezentant Polski Adrian Meronk.

Dla najlepszego polskiego golfisty amatora jest to już trzeci rok, który spędza na uczelni East Tennessee State University. Jak sam wielokrotnie podkreślał podczas minionego sezonu reprezentacyjnego, regularne treningi pod okiem najlepszych trenerów na świecie przynoszą wymierne efekty. Ostatnie wygrane w Toledo (na inaugurację rozgrywek) i Raleigh zdają się to potwierdzać. A i lato w Europie było całkiem udane.

Zagłosuj na aplikację Sport.pl LIVE!