Golf. Kowalewska i Tatarczuk zwycięzcami PZG Masters

W promieniach słońca przebiegał ostatni w tym sezonie turniej mistrzostw Polski - Citi Handlowy X PZG Masters, który rozegrano w dniach 3-5 października, na Polu Golfowym Lisia Polana. Triumfowali Monika Kowalewska i Kamil Tatarczuk.

Całe podium kobiecej rywalizacji zgarnęły reprezentantki Sobieni Królewskich Golf & Country Club.

- Grało się świetnie, piękna pogoda i superatmosfera, jak zawsze w kobiecych flightach. Jestem zadowolona, bo bardzo mało grałam w tym sezonie, a takie wyniki jak 77 w pierwszej rundzie cieszą - skomentowała najlepsza w klasyfikacji Monika Kowalewska, która zakończyła trzydniowe zmagania z sumą 240 uderzeń i o cztery pokonała klubowe koleżanki. O kolorze medalu dwóch kolejnych golfistek zadecydował count-back, czyli rezultat finałowej rundy, gdyż obie zakończyły z łącznym wynikiem 244 uderzenia. Srebrny medal przypadł więc Idze Józefiak, a brązowy Zuzannie Gazdowskiej.

W gronie panów zacięta walka toczyła się do ostatniego putta. Uzyskany wynik par po trzech dniach (216) zapewnił wygraną prowadzącemu od drugiej rundy Kamilowi Tatarczukowi (Sobienie Królewskie G&CC). Zawodnik może zaliczyć tegoroczny sezon do bardzo udanych, bo na podium turniejów z cyklu Citi Handlowy Mistrzostw Polski stanął aż czterokrotnie. Po brązowych medalach w mistrzostwach klubowych i w formacie match play, brązowym w klasyfikacji wiekowej 19-34, przyszedł czas na upragnione złoto w PZG Masters.

Kolejne miejsca na podium zajęli zawodnicy klubu Toya G&CC Wrocław. Jan Piętka, z rezultatem 218 uderzeń był drugi, trzeci zaś najmłodszy w czołówce, junior Kuba Urbański, który zakończył z sumą 223 uderzeń.

- Dziś graliśmy z Jankiem bardzo dobrze, rywalizowaliśmy i każdy zagrał kilka birdie. Wygrałem dzięki równo zagranej drugiej dziewiątce, wytrzymałem presję i zagrałem dwa birdie i siedem parów - powiedział po zakończonej rundzie finałowej Kamil Tatarczuk.

- Ten sezon był dla polskiego golfa niezwykle udany. Kadra narodowa odniosła historyczne sukcesy na arenie międzynarodowej, w tym na mistrzostwach świata i Europy. Cieszy nas istotny wzrost poziomu sportowego krajowych rozgrywek, a w szczególności organizowanych przez Polski Związek Golfa turniejów mistrzowskich - podsumował podczas ceremonii rozdania nagród prezes Polskiego Związku Golfa Marek Michałowski.

Wyniki Citi Handlowy X PZG Masters

Kobiety:

1. Monika Kowalewska (Sobienie Królewskie G&CC)

2. Iga Józefiak (Sobienie Królewskie G&CC)

3. Zuzanna Gazdowska (Sobienie Królewskie G&CC)

Mężczyźni:

1. Kamil Tatarczuk (Sobienie Królewskie G&CC)

2. Jan Piętka (Toya G&CC Wrocław)

3. Kuba Urbański (Toya G&CC Wrocław)