Tak wygląda sytuacja w grupie Polaków po meczu Hiszpania - Szwecja

Hiszpania niespodziewanie tylko zremisowała ze Szwecją 0:0, co oznacza, że po pierwszej kolejce Euro 2020 w grupie E liderami są Słowacy, a ostatnie miejsce zajmują Polacy.

Reprezentacja Polski przegrała ze Słowacją 1:2 w meczu otwarcia Euro 2020. Nasi rywale objęli prowadzenie w 18. minucie, kiedy po strzale Roberta Maka piłka najpierw odbiła się od słupka, a później od pleców Wojciecha Szczęsnego, wpadając do bramki.

Mimo że w 46. minucie do wyrównania doprowadził Karol Linetty, to 23 minuty później zwycięską bramkę dla Słowaków strzelił Milan Skriniar. Po dośrodkowaniu Marka Hamsika z rzutu rożnego piłka spadła pod nogi obrońcy Interu Mediolan, który mocnym strzałem nie dał szans Szczęsnemu.

Polska ostatnia w grupie

Porażka ze Słowacją sprawia, że szanse Polaków na awans do fazy pucharowej Euro 2020 drastycznie zmalały. Szansę na rehabilitację mieć będziemy w sobotę, gdy w Sewilli o godz. 21 zagramy z Hiszpanami, którzy w poniedziałek niespodziewanie zremisowali 0:0 ze Szwedami.

Wynik w meczu z Sewilli oznacza, że po pierwszej kolejce reprezentacja Polski zajmuje ostatnie miejsce w grupie. W tej z trzema punktami prowadzą Słowacy, a drugie miejsce zajmują wspólnie Szwedzi i Hiszpanie.

Sytuacja w tabeli grupy E:

• 1. Słowacja 3 punkty, bramki: 2:1
  • 2. Hiszpania 1 punkt, bramki: 0:0
  • 2. Szwecja 1 punkt, bramki: 0:0
  • 4. Polska 0 punktów, bramki: 1:2

Drugie mecze w "polskiej" grupie odbędą się w piątek i sobotę. O godz. 18:00 w Sankt Petersburgu  w piątek Szwecja zagra ze Słowacją, a o 21:00 w sobotę w Sewilli rozpocznie się mecz Hiszpanii z Polską.

Mural na żywo Sport.pl zagrzewa polskich piłkarzy

Emocje start! Chcesz podzielić się swoimi piłkarskimi emocjami? Nic prostszego. Specjalnie na Euro przygotowaliśmy Mural na żywo! Pokaż nam, jak kibicujesz polskiej reprezentacji, a my spośród przesłanych haseł wybierzemy najlepsze i umieścimy je na żywym muralu. Mural jest do obejrzenia w Warszawie pod adresem Waryńskiego 3, a swoje zgłoszenia możesz przesyłać pod linkiem muralnazywo.pl >>