Zbigniew Boniek ocenił szanse Polaków na Euro 2021. "Możemy wygrać z każdym"

Reprezentacja Polski rozegra pierwszy mecz na Euro 2021 za niecałe trzy tygodnie. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek ocenił szanse drużyny Paulo Sousy na osiągnięcie dobrego rezultatu na turnieju. Jego zdaniem "możemy wygrać z każdym".

Od poniedziałku w Opalenicy trwa zgrupowanie reprezentacji Polski, czyli ostatni etap przygotowań biało-czerwonych do zbliżającego się turnieju. Kadrowicze szykują się w ten sposób na 14 czerwca, kiedy to w Sankt Petersburgu zagrają pierwszy grupowy mecz ze Słowacją.

Jeszcze więcej kibiców na stadionach. Dodatkowa sprzedaż biletów na mecze kadry Jeszcze więcej kibiców na stadionach. Dodatkowa sprzedaż biletów na mecze kadry

Boniek: Takiego napastnika mają chyba tylko Francuzi"

W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Zbigniew Boniek ocenił, jakie według niego szanse ma polska kadra podczas nadchodzącego turnieju. Dodatkowo prezes PZPN-u wskazał, którzy zawodnicy mogą być kluczowi w kontekście osiągania dobrych wyników.

- Chciałbym, żeby Polska pojechała na Euro i wszystkich rywali wciągnęła nosem. Jeśli Zieliński, Milik i Lewandowski zagrają wybitnie, a pozostałych siedmiu będzie biegało z tyłu i wykona za nich czarną robotę, to możemy wygrać z każdym. Takiego napastnika jak Lewy mają chyba tylko Francuzi - powiedział.

Zobacz wideo Gorąco na linii Boniek-Błaszczykowski. "Jest złośliwy. Reaguje alergicznie"

Zbigniew Boniek motywuje zawodników

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej powiedział również, jakie aspekty będą najważniejsze podczas turnieju. - Musimy być dobrze zorganizowani w obronie, skoncentrowani, wypoczęci, silni mentalnie i pełni entuzjazmu oraz pozytywnej energii. Niech wszyscy sobie przypomną, jak kiedyś po raz pierwszy dostali sprzęt reprezentacji Polski i poczuli się najszczęśliwsi na świecie - dodał.

Grzegorz Krychowiak Niespodziewane problemy Krychowiaka. Nadal nie ma go na zgrupowaniu

Po pierwszym spotkaniu przeciwko Słowacji, 19 czerwca reprezentantów Polski czeka drugi pojedynek - w Sewilli zmierzą się z Hiszpanią. Na zakończenie fazy grupowej Euro 2020 23 czerwca w Sankt Petersburgu zagrają ze Szwecją.

Więcej o: