Oficjalnie. Polak zawalczy o pas WBC i to u siebie

Tym razem Jennifer Lopez już mu nie przeszkodzi. To już pewne, że Łukasz Różański, który po roku czekania w końcu poznał termin mistrzowskiej walki z Oscarem Rivasem. I odbędzie się ona w Rzeszowie, gdzie Różański jest lokalną gwiazdą.

Ostatnim pięściarzem z Polski, który zdobył pas był Krzysztof Głowacki, który w 2016 roku przegrał z Ołeksandrem Usykiem. Ale pojawiła się nowa nadzieja. Szansę - w niedawno utworzonej kategorii Bridger (do 101,6 kg) - otrzymał Łukasz Różański. Jego walka miała pierwotnie odbyć się w sierpniu, ale kolumbijska gala na stadionie w Cali została odwołana, gdy okazało się, że na imprezie zabraknie zapowiadanej gwiazdy wieczoru Jennifer Lopez, która miała zagrać koncert.

Zobacz wideo Różański: Szpilka cwaniakował i ubliżał mi przy mojej dziewczynie

- Z taką gwiazdą to nie ma co dyskutować. Co ją obchodzi, że jakiś Różański ciężko trenował przez wiele miesięcy? A wyobraź sobie, że jestem w treningu już od listopada 2021 roku, bo przecież początkowo miałem mieć walkę w marcu - denerwował się Różański. Ale wygląda na to, że jest nowy termin.

Jakub SulęckiCo za nokaut brata Sulęckiego. Rywal opuścił ring na noszach [WIDEO]

"Ogrom pracy wykonałem, użyłem wszystkich narzędzi, które przez 20 lat w boksie krok po kroku budowałem. Jutro będziemy wiedzieć, czy moja działalność waży w boksie więcej niż miliony, którymi dysponuje najbardziej dynamiczny promotor świata" - napisał we wtorek Andrzej Wasilewski na Twitterze. W środę podał nowe informacje.

"World Boxing Council (WBC) zaaprobowalo walkę o tytuł mistrza świata w kategorii do 101 kg, pomiędzy aktualnym mistrzem Rivasem i Polakiem! Wiwat polski sport ! Nie dało się w Kolumbii, zrobimy w Polsce!" - ogłosił Wasilewski w środę wieczorem.

Mariusz GrabowskiTVP reaguje na zachowanie Mariusza Grabowskiego i mówi: To koniec

Walka odbędzie się w Rzeszowie. Wasilewski nie podał teraz konkretnej daty, ale wcześniej pisano o końcówce lutego 2023 roku.

Pierwsza i ostatnia szansa dla Różańskiego. Czemu? Bo zegar tyka

Niepokonany pięściarz Stali Rzeszów w styczniu skończy już 37 lat. Zegar tyka. Czasu, by spełniać marzenia, jest coraz mniej. Na razie Różański ma na koncie 14 walk, 14 wygranych i aż 13 nokautów. Pokonał m.in. Szpilkę, Izu Ugonoha czy Alberta Sosnowskiego. Z kolei Rivas wygral 28 walk z 29. W 2019 pokonał go tylko Dillian Whyte.

Więcej o: